Renault CEO’su Matrah Düzenlemesi ile İlgili Yorum Yapmış oldu

1 Aralık 2022 tarihinde sıfır otomobillere matrah düzenlemesinin geleceği Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafınca açıklanmıştı. Bu açıklamanın peşinden Renault Türkiye CEO’su Hakan Doğu matrah düzenlemesi mevzusunda bir izahat yapmış oldu. Doğu, meydana getirilen izahat sonrası sektörün durma noktasına geldiğini ve bu durumun pek hoş olmadığından bahsetti.
Renault CEO’sunun Açıklaması!
Matrah düzenlemesi hakkında görüşlerini bildiren Tabiat, matrah düzenlemesinin pozitif yönde bulunduğunu fakat 1 Aralık tarihinin oldukca erken bulunduğunu belirterek vergi mevzusuna değindi. Türkiye’de vasıta vergilerinin oldukça yüksek bulunduğunu ve bunun kademeli olarak düşülmesi icap ettiğini savundu.

Renault Türkiye CEO’su Hakan Doğu Bloomberg Ht yayınına katılarak matrah düzenlemesi hakkında şu açıklamayı yapmış oldu. “Ikimiz de basından takip ediyoruz. Bu işin derhal yapılmayıp 1 Aralık’a kadar beklenmesi pek hoş olmadı. Şundan dolayı tüm sektör durmuş durumda. Kimse ne birinci ne de ikinci elde otomobil alıp satıyor. Düzenleme pozitif yönde bir hareket, Türkiye’de otomobil üstünde vergiler oldukça yüksek bunların kademeli olarak düşürülmesi gerekir. Vatanımızda bin kişiye 160 otomobil düşüyor bunun da 40 tanesi 20 yaş üstünde. Nüfusumuzun yarısının 30 yaş altında bulunduğunu düşünürsek, Türkiye’de otomobil bir gerekseme. Bu şartlar altında halkımız otomobile erişimde sorun çekiyor.” 
Matrah düzenlemesinin peşinden bazı sıfır otomobillerin indirime girmesi umut ediliyor. Bunun sonucu olarak vasıta pazarı bekleme sürecine girerek siparişler donduruldu ve ya iptal edildi. Bu sürecinin sonu hepimiz için merak mevzusu oldu.
Otomobilde Matrah Düzenlemesi 1 Aralıkta Geliyor!

Bir cevap yazın