Renault Austral 2023’ün Satın Alınabilecek En İyi Otomobil Ödülü Aldı!

Yeni Renault Austral, 2023’ün satın alınabilecek en iyi otomobili seçildi. Autobest tarafınca meydana getirilen bu yarışma 31 Autobest jürisinden toplam 14.937 puan aldı. Bununla beraber Renault Austral ödülünü açık bir farkla kazanmıştır.
Renault Austral, “2023 Satın Alınabilecek En İyi Otomobili” ödülüne ek olarak Kasım ayında smartbest 2023 ödülünü kazanmıştır. Bu ödül, Google Otomotiv Hizmetlerine bağlı OpenR Bağlantı bilgi-eğlence sisteminin işlevselliğini sergiliyor. Ek olarak Austral’ı en gelişmiş bağlantıya haiz otomobili yapıyor.
‘Şimdiye Kadar En İyisi’

Autobest kurucusu ve başkanı Dan Vardie, “Kazananımız Renault markasının bir sonraki seviyesini temsil ediyor” dedi. Ek olarak “Üst düzey malzemeleri, algılanan yüksek kalitesi, üstün sürüş dinamikleri, etkisinde bırakan tasarımı ve muhtemelen günümüzün tüm yeni otomobilleri içinde en iyi bağlantılı onboard teknolojisi ile Fransız üreticinin şimdiye kadarki en iyi ürünü.” diye ekledi.
Renault Pazarlama Departmanı bünyesindeki Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü Sylvia Dos Santos’a nazaran, “Austral, cenup yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye çağrı ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanoğlu tarafınca kolayca söyleniş edilebilen bir kelime ve otomobile hakkaten küresel bir his veren bir ses uyumuna haiz.” dedi.

Austral, yenilikçi bağlantılı teknolojiye haiz. Ek olarak eko-sürüş hazzı sunan yeni kompakt SUV ailesinin bir parçasını oluşturuyor. 4.51 metreye kadar uzunluğa haiz Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanıyla geliyor.
Kuvvetli Motor

Austral Nissan Qashqai, Toyota RAV4 ve Kia Sportage’a rakip olarak geldi. Görünüşe nazaran daha iyi teknolojiyle öne geçtiğini söyleyebiliriz. Ek olarak Austral daha verimli motorlarda dahil. Bununla beraber çağdaş bir tasarıma haiz olması da etkili. Böylece birçok ülkede talep listesinin üst sıralarında içeriyor.
İki tane 1,3 litrelik yarı hibrit ve ek olarak 1,2 litrelik ‘Gelişmiş’ yarı hibrit var. Gelişmiş hafifçe hibrit, 1.2 litrelik üç silindirli benzinli motorundan 96 kW güç tüketirken, 1.3 litrelik motorlar 103 kW ve 116 kW çıkışlarda sunuluyor. İki tane 1,2 litrelik E-Tech aktarma organı, müşterilere 118kW yada 146kW güç çıkışı seçeneği sunmak için 96kW benzinli motoru iki elektrik motoruyla birleştiriyor.
Trink Sat!
Renault Austral SUV Geliyor!

Bir cevap yazın