Praga Bohema Göz Alıcı Görüntüsü ile Tanıtıldı!

“1907’den beri dünya için yarış otomobilleri, yol otomobilleri, uçaklar, kamyonlar, otobüsler, motosikletler ve go-kartlar tasarladık, geliştirdik ve ürettik” sözlerini söyleyen Praga şimdi göz doldurucu bir hiber otomobille adından söz ettiriyor. 89 tane üretilecek olan otomobil oldukça ilgi çekici bir dizayna haiz. Zamanı yol yarışı zaferinin (1933), 89. yıldönümünü adına yalnız 89 el üretimi Praga Bohema üretilmesi planlanıyor.
Otomobilin değerinin 1,31 milyon dolar olacağı söyleniyor. Otomobilin teslimlerinin ise 2023 senesinin ikinci yarında olacağı umut ediliyor. Bununla birlikte otomobil 1000 kilonun altında ve oldukça hafiftir. Tanıtımda kullanılan otomobillerin rengi ise oldukça dikkat çeken temiz bir lacivert ve beyazdır.

Praga Bohema’nın Bazı Özellikleri
Praga Bohema’nın bazı özelliklerine bakıldığında ilk olarak Nissan GT-R’den türetilen altı silindirli çift turbo kuvvetli motorun getirmiş olduğu; güvenilirliği baz almak gerekir. Bununla birlikte otomobil 700 beygir gücünde ve maksimum hızı saatte 300 kilometredir. 1000 kilonun altında toplamda 982 kilodur şu demek oluyor ki oldukça hafiftir. 250 km/s’de 900 kilo bastırma kuvveti üretiyor. Ek olarak titanyum bir egzoza haiz, karbon fiber beden panelleri ve karbon fiber monokok mevcuttur. Lastikleri ise Pirelli Trofeo R ve trim parçası elde özenle dikiliyor. Son olarak otomobil iki koltukludur.
Romain Grosjean Sözleri…
Praga, 115 senelik tecrübesini kullanarak Bohema’yı tasarladı ve pek çoklarından pozitif tepkiler aldı. Eski Formula 1 pilotu Romain Grosjean; Praga Bohema’yı kontrol ederek “Bohema’yı sürmek benzersiz bir deneyimdir. Bir yarış otomobiline bu kadar yakın bir yolda yasal bir otomobil kullandığımı hatırlamıyorum. Görünüşünden bahsetmiyorum bile – görkemli!” sözleri ile söyledi.

Son olarak otomobilin tanıtım videosunu ise buradan ulaşabilirsiniz.

Duyulmamış Spor Otomobiller Serisi: Mitsuoka Orochi

Bir cevap yazın