Teknik Bilgiler

Porsche Taycan 4S nasıl bir arabadır?kullanıcı yorumu alınır mı ?

Safkan Elektrikli Bir Porsche
Porsche Taycan gelecekten günümüze gelmiş söylediğim araçlardan biri. Sunmuş olduğu özellikler için daha oldukca beklememiz gerekebilir diye düşünürken onu kontrol ettim bile. Performansı hakkında yapabileceğim en net yorum: Porsche Taycan 4S, o bir ışınlanma makinesi.
Porsche Taycan 4S Tasarım Özellikleri
Porsche Taycan markanın karakteristik genlerinin tamamına haiz. Elektrikli araçların tasarımları değişik olur periyodunu de kapatan modeller içinde yer ediniyor. Ona nereden bakarsanız bakın karşınızda safkan bir Porsche modeli görüyorsunuz. Markanın DNA’sında bulunan yuvarlak ve keskin hatları muhteşem bir halde birleştiren vasıta gücünün sinyallerini veren son aşama iddialı tasarıma haiz.
Elektrikli Porsche Taycan modeline bilhassa önden baktığım süre onun karşısında durmak istemeyeceğim agresiflikte bir tasarım görüyorum. Aslına bakarsan performansını bildiğim için önünde durmak aklımın ucundan bile geçmeyecektir. Dikiz aynanızdan bakıp onu görürken inanırım birçok kullanıcı da onun önünde durmak istemeyecektir. Omuz çizgisinden ona bakmak en oldukca sevdiğim yönlerinden oldu. Kaslı çizgiler bu bölümden nefis bir halde izlenirken, meraklı bakışları da en oldukca bu bölümden bakarken üstüne çekiyor.

Porsche Taycan 4S

1 of 9

Porsche Taycan İç Mekan Özellikleri
Porsche tasarımcıları iyi ki elektrikli otomobile geçişi bu tip bir araçla yapmış. Tam bir performans makinesi olan Taycan bununla birlikte kalabalık yolculuklar için de son aşama geniş bir kullanım alanı sunuyor. Aracın yaşam alanında beş kişinin oldukca rahat bir halde seyahat yapacağı bir kullanım alanı var. Buna birlikte rol alan tavan yüksekliği ve tavanın büyük bir bölümünün cam olması da yaşam alanında bulunan her insanın mutlu olacağı özellikler. Sürücü ve yolcunun koltukları dinamik ve uzun yolculuklarda da rahat ettiren karakterlerde.
Arka taraftaysa evlerinin konforunda seyahat ettiklerini düşünecekleri bir yaşam alanı sunuyor. Yaşam alanında Porsche’nin geleneksel kimliğinden izler taşıyor. Direksiyon simidinin sol tarafında bulunan çalıştırma butonu, dijital göstergelerde markanın kimliğini yansıtan grafikler ve normal olarak Porsche’nin bildik kuvvetli tasarımlı direksiyon simidi. Vites kumandası da direksiyon simidinin ön sağ tarafında yer ediniyor. Dijital olma açısından aracın kokpitinin tamamını ekranlar kaplamış durumda. Havalandırma ve müzik sistemi şeklinde bilgileri kullanmak için de orta konsol üstünde dijital bir ekran bulunuyor. Eşya gözlerinin sayısı, bagaj hacmi şeklinde mevzularda da aile otomobilinden bekleneni hatta bazı özellikleriyle fazlasını sunuyor. Oldukca fazla söze gerek kalmayan bir yaşam alanı var.

1 of 10

Porsche Taycan Motor Özellikleri
O bildiğimiz bir Porsche fakat enerjisini elektrikli bir üniteden alıyor. Birçok insanoğlunun elektrikli araçlara bakışını değiştirecek özellikleri haiz. Porsche Taycan 4S’in motor kaputunun altında olağanüstü ve onun gaz pedalına dokunduğunuz anda ışınlandığınızı hissettiren elektrikli birim yatıyor. Sürüş bileşenlerinin etkileşimi, hem teknik hem de sezgisel olarak etkisinde bırakan performans sayıları üretiyor. 560kW’ye (761PS) kadar çıkan overboost, Launch Control ünitesi vesilesiyle etkinleştirildiğinde, iki sistem Porsche Taycan’ı 2,8 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza çıkarıyor ve bunu arka arkaya yapabiliyor. Aracın son hızı 260 km/sa olarak açıklanırken bunu kontrol edemedim fakat ulaşacağını ve limit olmasa bunu aşacağına inanırım.
Porsche Taycan kontrol aracını kullanmaya başladığım süre sürüş menzili olarak 350 km gösteriyordu. Yaptığım kontrol sürüşleri esnasında bu menzili geri kazanımın da getirmiş olduğu artıyla oldukca rahat bir halde sunacağını gördüm. En yeni lityum iyon teknolojisine haiz Performance Battery Plus, dayanıklılık yarış aracı modelleri olan 919 Hybrid ile benzer bir 800 Voltluk sisteme haiz. Kontrol aracında olduğu şeklinde Porsche Taycan 4S verilerine baktığım süre 530 PS güç ve 640 Nm tork ürettiğini görüyorum.
Porsche Taycan Konfor ve Yol Tutuş Özellikleri
Porsche hepimizin bilmiş olduğu şeklinde yol tutuş mevzusunda gerçek bir uzman. Asfalt üstünde kendinizi en güvende hissedeceğiniz modellerden önde gelen Porsche Taycan, sürüş hazzı mevzusunda da sürücü ve yaşam alanında bulunanlara unutulmaz bir deneyim sunuyor. Adaptif havalı süspansiyon, arka aks yönlendirme sistemi, dinamik şasi kontrolü, Porsche Torque Vectoring Plus, adaptif hız sabitleme sistemi, etken şerit takip ve yoğun trafik asistanı, şerit değişiklik yapma ve gece görüş asistanı, çevre görüş kamerası şeklinde özellikleri ilk aklıma gelenlerden. Bu sistemler sürüş güvenliğini maksimuma çıkarırken bununla birlikte vasıta içinde seyahat yapanların konforunu üst seviyelere taşıyor. Kontrol otomobilinde olduğu şeklinde Taycan 4S 100 km’de 17,8 kWh elektrik tüketiyor. Şarj süresi (DC) 270kW (5 – 80%) 22.5 dakika. Aracın maksimum menzilinin sürüş karakteri ve hava durumuna gore 466 kilometreye kadar çıkabildiği belirtiliyor. Launch Control ile 0-100 km/sa hızlanması için 4,0 saniyenin kafi olduğu açıklanıyor.

Porsche Taycan Güvenlik Özellikleri
Porsche Taycan Euro NCAP testinden en yüksek puan olan 5 yıldız alarak ayrıldı. Bunu yaparken yolcu güvenliğinden yüzde 85, çocuk güvenliğinden yüzde 83, yaya güvenliğinden yüzde 70, güvenlik yardımcılarından yüzde 73 aldı.
Porsche Taycan 4S Yorumları
O safkan bir Porsche modeli olmasına karşın bunu elektrik kullanarak son aşama iyi bir konuma getirmiş durumda. Porsche Taycan sunmuş olduğu her bilhassa tam marka genlerinden beklendiği şeklinde nefes kesici bir otomobil. Sportif bir otomobil olmasına karşın aile kullanımlarına oldukca uygun olan yapısıyla da göz dolduruyor. Porsche Taycan’a haiz olacaklar güvenlik, performans ve yaşam konforu mevzularından büyük keyif alacak.
Porsche Taycan Fiyat özellikleri
Porsche Taycan 4S ailenin en uygun fiyatlı seçeneğini temsil ediyor. Porsche Taycan Turbo ve Porsche Taycan Turbo S model seçenekleri Türkiye’de satılıyor. Elektrikli araçlara uygulanan Hususi Tüketim Vergisi’nin değişmesinin peşinden tutarları ortalama 2 milyon TL’den başlıyor.
Porsche Taycan 4S Teknik Özellikleri

İkinci El Otomobil Tutarları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün