Porsche Modelleri Drag Yarışı İçin Bir Araya Geldi

Porsche markasının kuvvetli modelleri bir araya getirildi ve bir drag yarışı düzenlendi. Bu yarışta 911 Turbo S, Taycan Turbo S, Panamera Turbo S, Cayenne Turbo GT, 718 Boxster GTS ve Macan GTS bir araya geldi ve kozlarını paylaştı. Ek olarak fren testlerinin de yapıldığı bu etkinlik ise otomobil severler için kesinlikle izlemeye değerdi. Hepimiz de bu drag yarışının tüm detaylarını siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Porsche Modelleri Içinde Düzenlenen Drag Yarışı Kıyasıya Rekabete Sahne Oldu
Yabancı bir otomobil platformu tarafınca düzenlenen Porsche modelleri drag yarışı etkinliği oldukça coşku verici anlara sahne oldu. Etkinlik kapsamında iki tane drag yarışı ve bir tane fren testi gerçekleşti. İlk yarışta 911 Turbo S yarışı kazanmıştır ve grubun en hızlısı olmayı başardı. Yarışta ikinci sırayı Taycan alırken Panamera ve Cayenne ise üçüncü ve dördüncü olmayı başardı. Son iki sıralamayı ise Boxster ve Macan GTS oluşturdu.
İkinci yarışta ise gene önder değişmedi. Başlangıçta Taycan öne geçmeyi başarsa da 911 Turbo S liderliği bırakmadı. Modelin ulaşmış olduğu yüksek hız bu yarışlarda etkisi altına alan unsur oldu diyebiliriz. İkinci sırada da değişim olmadı ve gene Taycan yarışı ikinci tamamladı. Üçüncü sırayı ise bu sefer Cayenne GT aldı. İkinci yarışın dördüncüsü ise Panamera oldu. Bu yarışta son iki sırayı ise gene Boxster ve Macan modelleri aldı.
Yarışların peşinden ise sıra fren testlerine geldi. Fren testlerin de ise sıralamalarda bazı değişimler yaşandı. En kısa mesafede durmayı başaran model Cayenne GT oldu. Boyutuna karşın fren testinde birinciliği almayı başaran Cayenne hepimizi şaşırttı diyebiliriz. Testlerde, ikincilik ve üçüncülük unvanlarının sahipleri ise sırasıyla Panamera ve 911 Turbo S oldu. Fren testlerinde Taycan ise bekleneni veremedi ve dördüncü sıranın sahibi oldu. Fakat burada da son ikinin adı değişmedi. Boxster ve Macan modelleri yarışlarda da olduğu şeklinde son iki sırayı hiç kimseye bırakmadı. Oldukça keyifli görünen bu etkinliğin peşinden benzerinin değişik modeller için de yapılmasını diliyoruz.
Satılık Tüm Porsche Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın