Porsche Elektrikli Bisiklet İçin Bir Yatırım Daha Yapmış oldu

Porsche elektrikli bisiklet için bir yatırım daha yapmış oldu. Alman otomotiv üreticisi söz mevzusu elektrifikasyon olduğunda hiçbir yenilikten geri durmuyor. Bu anlamda elektrikli vasıta pazarında en büyük hisse sahibi olmak isteyen Porsche, elektrikli bisiklet pazarına da girmeye kesin. Bu zamana kadar BMW, Ducati ve Yamaha elektrikli bisikletler için yatırımlarda bulunmuştu. Şimdi de Porsche bu pazarda kendine yer edinmeye çalışıyor. Alman otomobil üreticisi ilk olarak hafifçe ve kompakt elektrikli tahrik sistemleri geliştiren Fazua’ya yüzde 20 oranında hisse yatırımı yapmıştı. Şimdi ise bu yatırımını iyice büyüterek Fazuanın tüm hisselerini satın aldı.
Yenilikçi Bakış Açısıyla Mikro Mobilite

Gene Alman merkezli bir şirket olan Fazua elektrikli bisikletler için hususi tahrik sistemleri geliştiriyor. Ek olarak motor ve bataryanın çıkarılabilir Fazua Evation aktarım sistemiyle rekabeti üst seviyeye çıkarıyor. Bu anlamda dünyada en iyisi olan bu markaya Porsche’nin niçin sıcak baktığını idrak etmek kolay olsa gerek. Porsche AG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lutz Meschke mevzu hakkında izahat yapmış oldu. Fazua’nın sektördeki en kuvvetli adlardan bir tanesi bulunduğunu söylemiş oldu. Bundan dolayı Porsche’in bu işbirliğine oldukça güvendiğini de ekledi. Bununla birlikte son aşama yenilikçi bir şirket bulunduğunu söyleyen Meschke, Fazua’nın Porsche ile benzer değerleri içerdiğini de açıkladı.
Porsche Elektrikli Bisikletler Yakında Gelecek

Kısa sürede ortaklık ile yüksek teknolojiye haiz gelecek nesil elektrikli bisikletlerin tasarım süreci bitecek. Sonrasında da yüksek kaliteli Porsche elektrikli bisikletleri pazarla tanışacak. İlerleyen süreçte de mikro ölçekli mobilite için yenilikçi çözümler bulmaya odaklanılacak. Porsche, bununla birlikte mevcut elektrikli bisiklet modellerindeki ortağı  Rotwild ile yeniliklerini de sürdürecek. Bu vakit kadar bu ortaklık yardımıyla Porsche eBike Sport ve eBike Cross’u piyasaya çıkmıştı.
İkinci El Porsche Modelleri

Bir cevap yazın