Polestar Snow Space: Kardan Eşi olmayan Showroom

Polestar Dünya’nın en havalı Otomotiv Showroom’u ile gündem olmayı başardı. İsveç markası memleketini iyi benimsemiş diyebiliriz:) Finlandiya’da açmış olduğu bu showroom görenleri fanatik bıraktı. Dış tasarımı enfes olmasıyla birlikte içerisi de sürprizlerle dolu. Gelin beraber göz atalım.

Rekabetin gittikçe sertleştiği elektrikli vasıta sektöründe öne çıkmak bi fazlaca zorlaştı. İlk günden itibaren Polestar da rekabet açısından bu sıkıntılı EV sektöründe öne çıkmak için oldukça çaba gösterdi. İsveç’li marka kendisini Finlandiya’da açmış olduğu havalı showroom’u (Polestar Snow Space) ile öne çıkarmayı başardı.
Polestar Snow Space: Kardan Eşi olmayan Showroom

Polestar Snow Space Şimal Kutup Dairesi hattının derhal üstünde! Finlandiya’nın Rovaniemi şehrinde yer ediniyor.
Volvo’nun bir alt markası ve şu anda yalnızca elektrikli otomobil üretimi gerçekleştiren Polestar, Finlandiya’da tamamen beyaz, hafifçe kavisli bir küp şeklinde son aşama minimalist bir tasarıma haiz bir kar galerisi inşa etti. İskandinav tasarımı, minimalizmi ve işlevselliğinin yanı sıra organik ve otantik malzemelerle dikkatimizi derhal çekti.

Tavanda yalnız marka amblemini görüyoruz. Ek olarak yan duvarlardan birinde Polestar kelimesi de kabartmalı. Muhtemelen marka, duvarların hafifçe kavisli şekli, ufak bir kemer tesiri yaratmak ve ağırlığı dağıtmak için tasarlamış. Bununla beraber tüm yapıya daha iyi yapısal sağlamlık da kazandırıyor.
Kontrol Sürüşleri ve Buz Sergileri

Polestar Showroom’un içinde gerçek otomobiller var. Hatta bunlarla kontrol sürüşleri yapabiliyorsunuz. Ek olarak içinde ufak buz sergileri de var. Finlilerin muhteşem bir halde ustalaştığı bir teknoloji ile presledi. Showroom yapımında yalnız kar ve buz kullandı. Fakat bu güzel showroom kıştan sonrasında erimeye bırakılacak.

Showroom 26 Şubat geçmişine kadar ziyarete açık. Muhtemelen de bu son olmayacak. Tekrarı gelecek.
Polestar 7 Avrupa’da Üretmek İstiyor.

Bir cevap yazın