Peugeot Rifter kullanıcı yorumu nasıl bir arabadır? alınır mı ?

rifter

Peugeot Rifter fiyatı ve özellikleri son bir kaç ayın otomotiv piyasasının neredeyse en popüler sorusu. Peugeot Rifter tutarları hemen hemen belli değil fakat Peugeot Rifter 2018’i epey bir inceledik. 2018 Peugeot Rifter hakkında bilgiler şöyleki:
Peugeot Rifter İncelemesi
Hafifçe ticari vasıta sınıfının en yenilerinden kabul edilen Peugeot Rifter 7 kişiyi rahat rahat ağırlayacak oldukça konforlu bir iç mekan ve neredeyse SUV bir vasıta izlenimi veren tasarımı ile gözleri üstüne çekmeyi başardı.
Peugeot Rifter Tasarımı Hakkında
Tasarımda ticari araçtan oldukca arazi aracı izlenimi var. Bilhassa de önden bakınca onu SUV araçlardan ayırmak zor. Aslan Pençesi olarak tanımlanan far tasarımı, varlıklı renk seçeneği, geniş ön ızgarası, yüksek sürüş pozisyonu, geniş cam alan ve kısa motor kaputu mühim detaylar. Otomobilin stoplarında da pençe tasarımı tekrarlanmış.
Peugeot Rifter Ergonomiyi Önde Tutmuş!
Ilk olarak 5 ya da 7 koltuk seçeneği sunuluyor. 7 koltuklu seçenek, hakkaten uzun yolculuklarda kalabalık aileleri epey rahat ettirecek bir alan sunuyor. Yüksek sürüş pozisyonu ile sürücünün seyretme konforunu arttırıyor. Vasıta boyasının en oldukca ziyan olacağı noktalara yerleştirilen sert plastik kaplamalar da gene ergonomik olma hedefini destekliyor. Geniş oluşturulan bagaj kapağı yüklemeyi kolaylaştırıyor ve bagaj kapağı üstündeki cam da açılabiliyor. Bu durum, bazı eşyaları bagaja yerleştirmeyi de kolaylaştırıyor. Kokpitteki multimedya ekranın boyutu 8 inç ve oldukça kafi. Ek olarak tam göz hizasına konumlanmış. Kokpitte sürücünün gözünü oyalayacak, dikkatini çalacak gereksiz düğme, görüntü vs. de yok. Peugeot Rifter’in tasarımda bütünüyle bu şekilde hafifçe ticari bir aracı kullanacak olan kitlenin gereksinimleri göz önüne alınmış. Bu yönüyle oldukca başarı göstermiş demek yanlış olmaz. Muhtemelen motor seçeneklerinin de etkisiyle Peugeot Rifter Türkiye satışları iyi olacak.
Peugeot Rifter Sürüş Özellikleri ve Güvenlik
Peugeot Rifter elektronik donanım mevzusunda da oldukça yenilikçi bir hafifçe ticari vasıta. Adaptif hız sabitleme, etken trafik levhası tanımlama, etken şerit takip edeni, sürücü bitkinlik tespiti ve uyarı sistemi, etken güvenlik fren sistemi, römork için stabilite denetim sistemi, akıllı far asistanı, otomatik kısa ve uzun farlar, 180 aşama geri görüş kamerası, kör nokta uyarı sistemi, anahtarsız görüş sistemi, anahtarsız çalıştırma şeklinde özellikler sunuluyor.
Peugeot Rifter Motor Özellikleri
Peugeot Rifter motor seçeneklerine baktığımızda dizel ve benzinli seçenekleri görüyoruz. Benzinli Peugeot Rifter motorunda 1,2 litrelik 110Hp’lik bir seçenek var. Benzinli 1,2 Peugeot Rifter modeli, 5 ileri manuel şanzımanla beraber sunuluyor. Peugeot Rifter dizel seçeneklerinde 75Hp motor 5 ileri manuel şanzımanlı, 100Hp motor 5 ileri manuel şanzımanlı ya da 130HP 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği var.
Peugeot Rifter Ne Süre Türkiye’ye Gelecek?
Peugeot Rifter incelemesi yaparken bu mevzuda yerli ve yabancı makalelere baktık. Zira, vasıta hemen hemen ülkemize gelmedi. 2018 Peugeot Rifter Türkiye’ye ne süre gelecek sorusunun yanıtı net değil sadece Türk tüketicinin ilgi göstereceği bir model olduğundan muhtemelen Türkiye pazarına giriş, Avrupa pazarından oldukca geç planlanmamıştır. 2018 Peugeot Rifter nerede üretiliyor sorusunun yanıtı ise Portekiz ve İspanya. Eylül 2018 itibariyle Peugeot Rifter satışa çıkacak.
Peugeot Rifter’i öne çıkaran bazı özelliklere görseller eşliğinde bakalım…ÖncekiSonraki1. SUV Karakterli Tasarım Dili

2. Ergonomi Odaklı Bagaj Tasarımı

3. Ferah İç Mekan

4. Sınıfının En Kuvvetli Kokpit Tekonolojisi

Bir cevap yazın