Peugeot Motocycles, Pulsion Euro 5’i Haziran Ayında Türkiye’de Satışa Sunuyor!

Peugeot Motocycles, İsotlar Motor güvencesinde yeni Pulsion Euro 5’i Haziran ayında Türkiye’de piyasaya sunuyor. 120 senelik köklü geçmişiyle motosiklet serüvenini sürdüren Peugeot Motocycles, yeni modeli ile dünyada mobilitenin mühim bir oyuncusu haline gelmeyi hedefliyor. Kendi kategorisinde ABS (Kilitlenmeyen fren sistemi) ve SCB (Senkronize Fren Sistemi) fren sistemini standart olarak sunan tek scooter modelini sizler için inceledik.
Güvenli Sürüş Deneyimi!

Fransa’da üretilip Avrupa’ya ihracat edilecek olan Pulsion Euro 5; yüksek donanım, performans ve optimum konforu bir araya getiriyor. Ek olarak kendi sınıfında ABS ve SCB fren sistemini beraber sunan tek motosiklet olma özelliğine haiz. ABS fren sistemi, tekerlekleri kitlenmeden güvenli frenleme yapmanızı sağlarken, SBC ile beraber frenleme sistemi ön ve arka tekerleklere dağıtır. Ek olarak acil fren durumunda güvenliği arttırmak için otomatik ikazlar bulunuyor. Bu sayede kent içi kullanımlarda güvenli seyahat sizi bekliyor.
Allure ve GT Versiyonu

Peugot Motocycles, motosiklet kullanıcılarının gereksinimlerini çözümleme ederek Allure ve GT versiyonunu yine tasarladı. Bu versiyonlarla beraber GPS yönlendirmesi, sürücü telefonuna gelen SMS’in il 30 karakterinin okunabilmesi, telefondaki bildirim panelinin görüntülenmesi için i-Connect gösterge paneli beraber sunuyor. Allure versiyonu ile beraber jet ve tam yüz kaskını kolayca taşıyabilmesini sağlıyor. Ek olarak 30 litrelik üst çanta ve aynı kütlede koltuk altı gizleme bölgesi ile beraber toplam 78 litreyi gören kapasite sunuyor.
3 Pençeli Arka Lambalar!
Peugeoy Metropolis benzer biçimde, Pulsion da önde kedi gözü şeklinde tasarlanan LED farlarına ve 3 pençeli arka farlara haiz. Ek olarak 125 cc’lik motor, 8800 RPM’de maksimum 10,6 KW güç için 14,4 HP ve 12,4 NM tork üretiyor.
Peugeot Pulsion Euro 5’in Teknik Özellikleri

Euro 5 motor
125 cc

Şanzıman
Otomatik CVT

Güç
8.800 RPM’de maksimum 10,6 kW (14,4 hp)

Tork
6.900 RPM’de maksimum 12,4 Nm

Yakıt Tüketimi
2.5 L

Premium Donanımlar
DRL, tam LED, TFT gösterge paneli, akıllı anahtar, USB soketi

Fren Sistemi
ABS ve SBC

Ön/Arka Süspansiyon Hareketi 
95/90 mm

Ön/Arka Frenler
Disk fren 260/210 mm

 
Peugeot Pulsion Euro 5 Haziran ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Fakat motosikletin Türkiye fiyatı hemen hemen açıklanmasa da, Peugeot’un yeni scooter modelinin Fransa fiyatının 4.500 Euro bandında bulunduğunu biliyoruz.
125cc Scooter Mı? Motosiklet Mi?
ABS Bulunduran Motosikletler Kazaları %25 Oranında Azaltıyor

Bir cevap yazın