Peugeot İnception Konsepti: Yeni Önizlemeler Geldi

Yüzü geleceğe dönük Peugeot İnception Konsepti’nden önizlemeler geldi. Muhteşem yeni Inception konsepti, geleceğin Peugeot elektrikli otomobilleri için “yeni bir son zamanların habercisi” olarak hafızalarda yerini aldı. Peugeot İnception Konsepti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
CES’te Tanıtıldı

Las Vegas’taki CES’te görücüye çıkan Inception, tasarım patronu Matthias Hossann’ın ilk konsepti. Aslen bu durum Peugeot için alışılmadık. Bundan dolayı Marka 1991’de ABD pazarından ayrılmıştı. Gene de CES’te bu enfes konseptini yine gözler önüne serdi.
Fransız marka gelecekteki üretim araçları için üç temel ilkeye gore tasarlayacak. Albeni, Duygu ve Mükemmellik. Önümüzdeki iki yıl içinde beş yeni elektrikli aracını piyasaya sürecek. Ayırca 2030 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli olacak.
Peugeot, gelecekteki üretim otomobillerinin temelini oluşturacak yeni dönem mimarisinin esnekliğini vurguladığını söylemiş oldu.

”Peugeot ve Stellantis kardeş markalarına sunulan yeni STLA modüler platformu.”
Inception, pratikte Stellantis portföyündeki en büyük, en süratli ve en lüks binek otomobiller için kullanılacak olan bu platformun Büyük versiyonuna dayanıyor. Ek olarak değişik segmentlere uyacak Minik, Orta ve Çerçeve varyantları da olacak.
Genel Bir Bakış

Yere yakın (çatısı yalnız 1340 mm yüksekliğinde) ve keskin, fastback seçimi bir siluete haiz, biçim olarak Peugeot 508 sedan’a en yakın, sadece 5000 mm uzunluğunda ve 2100 mm genişliğinde ölçüleriyle mühim seviyede daha büyük.
Burada, toplam 500 mil menzil için kWh başına 7,97 mil kapasiteye haiz 100kWh’lik bir bataryaya haiz olduğu söylentiler içinde. Doğrusu alıştığımız Stellantis üretiminden fazlaca daha çok.

Ek olarak, 800V şarj donanımıyla donatılmış olarak, dakikada ortalama 30 km yada beş dakikada 90 milden fazla şarj edebiliyor. Bilhassa, Peugeot bunu endüksiyon teknolojisini kullanarak yapabileceğini ve kablo ihtiyacını ortadan kaldırdığını iddia ediyor. Sadece bu, üretim otomobilleri için hemen hemen onaylanmamış bir özellik bulunduğunu hatırlatalım. Peugeot “rakipsiz sürüş hissi” sunmak için oldukça çabalıyor. Bu konseptiyle de bunu fazlaca kez kanıtladı.
Ürün patronu Jérôme Micheron açıklamalarında “Müşterilerin elektrikli otomobilden yüksek beklentileri var” dedi. Ek olarak “Elektrikli araçlara hususi ‘BEV-by-design’ platformlarımızın yeni nesli yardımıyla onların beklentilerini karşılayacağız.” diye ekledi.
Bu tekrardan icatla beraber yeni platform, Peugeot’nun geleneksel tasarım düşüncelerini aklımıza getirdi. Böylece Inception, sedanlarla ilişkilendirilen geleneksel uzun kaputlu, üç kutulu silueti ortadan kaldırdı.
“Dijital Dünyaya” Uyacak Şekilde Tasarladı

Marka İnception’ı keskin, keskin beden hatları ve çarpıcı LED aydınlatma ile “dijital dünyaya” uyacak şekilde tasarladı.
Inception, bu platforma entegre etmiş olduğu yeni STLA Autodrive yazılımı ile mümkün olacak olan Düzey 4 otonom modunda çalışacak şekilde yapılandırdı. Hypersquare tamamen katlanır ve yolcu eğlencesi için tam genişlikte bir ekran ile değiştirecek.
Peugeot, Hypersquare’i 2030’dan ilkin bir üretim otomobilinde tanıtmayı planlıyor.

İkinci El Peugeot Tutarları ve Modelleri

Bir cevap yazın