Peugeot Inception Konsepti CES 2023’te Tanıtılacak

Peugeot, Stellantis markasının gelecekteki tasarım yönünü gösterecek olan Inception konsepti 5 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’te tanıtmış olacak. Şirket bu konseptin gelecek nesil modeller için yol gösterici olacağını söylemiş oldu. Şirket, bugüne dek Inception ile ilgili herhangi bir görsel sunmadı. Fakat konseptin, Peugeot’nun tasarım gereği BEV yeni nesil elektrikli platformlardan {nasıl} yararlandığını göstereceğini söylemiş oldu. 2030 yılına kadar Avrupa’da tam elektrikli hale gelecek olan Peugeot için bu konsept bu açıdan büyük ehemmiyet arz ediyor. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Peugeot Inception Konsepti, 2018’den Bu Yana Sergilenecek İlk Konsept Olacak
Peugeot, tam elektrikli Inception Konsepti ile CES 2023’e son gaz hazırlanmaya devam ediyor. Bilhassa firmanın gelecek yönünü belirtmesi açısında oldukça ehemmiyet taşıyan konsept ise hala sır benzer biçimde saklanmakta. Inception konsepti ocak ayında Las Vegas’ta CEO Linda Jackson ve Peugeot konsept otomobillerinin eski başkanı ve tasarım şefi Matthias Hossann tarafınca sunulacak. Bakalım bu konsept uzun süredir beklenen o etkiyi yaratabilecek mi?

Öteki taraftan ise Peugeot Inception konsepti, 2018’den bu yana firmanın sunmuş olacağı ilk konsept olacak. Peugeot’nun son büyük konsept aracı, 2018’de gösterilen ve tam elektrikli bir coupe olan E-Legend idi. O günden bugüne şirket herhangi bir konsept aracı tanıtmadı. Ek olarak Inception konsepti ABD’de görücüye çıkacak. Fakat Peugeot, 1990’ların başlangıcında bıraktığı Şimal ABD pazarına tekrardan gireceğini söylemedi. Bu da ayrı bir sual işareti olarak yanıtını beklemekte. Aslına bakarsak Stellantis’i oluşturmak için 2021’de Fiat Chrysler ile birleşen marka, PSA’nın erişimini Avrupa’nın ötesine genişletmek amacıyla 2020’lerin ortalarında ABD’ye dönecekti. Fakat ABD merkezli Chrysler, Dodge, Jeep ve Ram markalarının tek grup haline gelmesi bunu durdurdu. Bunun peşinden ise bu mevzuda bir gelişme yaşanmadı. Bakalım konseptin tanıtımının peşinden bu mevzuda da bir izahat gelecek mi?
Satılık Tüm Peugeot Modellerini İnceleyin

Bir cevap yazın