Pert Kayıtlı Vasıta Trafiğe Çıkabilir mi?

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Her geçen gün trafiğe çıkan araçların sayısı artmaktadır sadece riskleri de vardır. Aynı anda binlerce sürücünün trafiğe çıkması ihtimaller içinde kazaları da bununla beraber getirmektedir. Kimi süre ölümcül kaza meydana getiren araçların satışa sunulması yada trafiğe çıkması benzer biçimde durumlarda ters köşe olabilmektedirler.Günümüz de trafik polisi çevirme yapmış olduğu zaman bir farınız yanmadığı için uyarı alabilirsiniz. Pert araçlar ise bir fazlaca birazcık daha farklıdır görünüşte bir ekip şeyler var ise kesinlikle uyarı yada ceza almaktadırlar sadece onarılmış araçlar için durum esnektir ceza almayabilirler.Sadece şu kesindir ki kaza meydana getiren aracın hangi parçası hasar almışsa ilk günkü benzer biçimde orijinal gözükemez.
Kasko Sigortası Genel Şartları B.3.3.1.2 maddesinde onarım ücretlerinin sigortalı aracın kazası gerçekleşeceği tarihte ki kıymetini azaltması durumunda hem de uzman raporu ile taşıtın onarım kabul etmez bir hale geldiğinin tespit edilebilmesi durumunda, vasıta tam hasara uğramış sayılmaktadır.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Vasıta Klima Gazının Bittiği Iyi mi Anlaşılır?
Kaza meydana getiren şahıs aracını da onarabilecek bir durumda ise lüzumlu bölgelere müracaatta bulunup trafikten çekilmiştir ibaresi kaldırılabilir durumdadır.Dolayısıyla geçmişte geçirilmiş bir kaza olarak kalıyor. Pert kayıtlı vasıta tamiri sonrasında ise kasko harcamaları ile beraber vasıta trafiğe dahil edilir. Ekspert tarafınca incelemeye alınan vasıta %70 oranında kıymet kaybetmiş olduğu gözlemlenmesi durumunda pert damga yemektedir ve aracın kendisine kullanılamaz raporu verilmektedir.
Pert aracın trafiğe çıkması ile oldukça büyük bir risk taşımaktadır yola çıkmış olduğu zaman beklenmedik aniden arıza verebilir ve öteki sürücüler yada yayaların yaşamını riske atmaktadırlar.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Debriyaj Pedalı Takılı Kalıyorsa Çözüm Nedir?Pert Kayıtlı Araçlar Hangi Şartlarda Trafiğe Çıkabilmektedirler?Araçta trafik kazası sonucunda hasar görüldüğü kadar büyük değilse ve onarılması mümkünse bu şartlar ile lüzumlu evraklar da temin edileceği zaman trafiğe çıkabilmesi mümkündür.Sigorta şirketleri uygun görülen araçları onarım etmekte ve ihtiyaç duyulan harcamaları karşılayabilmektedir. Bunun yanında tüm harcaması da karşılamazlar. Bu koşullar içinde araçtaki zararın büyüklüğü de küçüklüğü de araştırma altına alınmaktadır. Özetlemek gerekirse vasıta lüzumlu şartları sağlamazsa trafiğe çıkamamaktadır. Pert araçlardaki koşullar kesinlikle trafiğe uygun olmak zorundadır yoksa trafiğe çıkamaz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir