Yoldam Ve Performans Aynı Noktada Buluştu: Mercedes SL

  • Whatsapp
Yoldam Ve Performans Ayni Noktada Bulustu Mercedes Sl 607F1Fe467Bb7 Yoldam Ve Performans Aynı Noktada Buluştu: Mercedes Sl

Mercedes spor otomobillerin her türlüsünü kapsayacak şekilde yelpazesini genişletti. SL ‘in  Sürüş pozisyonu oldukça rahattır ve bolca oranda ayar sunar. Tavan ister yukarı ister aşağı olsun, ön görüş de şaşırtıcı derecede iyidir. Sadece elektronik olarak denetim edilen rüzgar deflektörü kaldırıldığında arka görüşü engellemekte.

Otomobil evvelkinden oldukça daha hafiftir. Bu, kullanımı hakikaten ciddi anlamda iyileştiriyor ve SL  virajlı bir yolda bir Porsche 911 ile tam olarak eşleşemese de, o kadar da ayrımsız değil.
Mercedes Dynamic Select, Comfort, Sport, Sport +, Individual ve Eco modlarından oluşan bir menüden seçim yapmanızı sağlar. Sürüş konforunu çoğaltmak için etken amortisörlerin otomobili virajlarda fraksiyonel olarak eğilmesine müsaade eden isteğe bağlı bir Curve denetim sistemi de var.
Comfort’ta, bir roadster’ın haiz olma hakkına haiz olduğundan daha rafine ve rahattır. Tavan kapalıyken bile motor ve lastik gürültüsü son aşama iyi bastırılır. Spor modunu seçin ve her şey daha süratli hale gelir. AMG modellerinden birini tercih ettiğinizde arka planda motorun gürlediğini farkına varacaksınız. Bu sırada direksiyon ağırlığı artacak ve gaz ve vites kutusunun tepkileri keskinleşecek. Sport +, SL virajlardan güç alırken stabilite denetim sisteminde daha çok hareket alanı olan başka bir seviyedir.

Read More

SL Motor seçenekleri
SL 400 4,9 saniyede 62 mil / saat hıza ulaşmakta. Arkasından SL 500 için 4,3 saniye, Mercedes-AMG  63 için 4,1 ve V12 65 için 4,0s dır. Hepsi 155 mil ile sınırlıdır.
SL 400’den  65’e büyük fiyat artışının öne sürülen nedeni, sunulan güç ve torkta yatmaktadır. 400’ün 362bhp ve 500Nm olduğu yerde, V8 500 bunu 449bhp ve 700Nm’ye çıkarır. Bunun ötesinde, Mercedes-AMG büyülü dokunuşu 63 577bhp ve 900Nm verirken, SL 65 621bhp ve güzel bir raund 1.000Nm alır. Bir evi çekmeye yeter.
İki koltuklu bir roadster için  oldukça pratiktir. Tavan yerindeyken bagaj 500 litredir, sadece kapalı haldeyken bile hala 350 litre yer vardır. Bagajınızı içeri almanıza destek olmak için bagaja yerleştirildiğinde tavanı 25 aşama kaldıran bir eğim işlevi, eşya yüklemek de problem değil.
İKİNCİ EL OTOMOBİL İLANLARI

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir