Renault Fluence İnceleme: Özellikleri ve Yakıt Tüketimi 

Gravatar Image
  • Whatsapp
renault fluence inceleme ozellikleri ve yakit tuketimi 60e9f5ad51cff Renault Fluence İnceleme: Özellikleri ve Yakıt Tüketimi 

Renault Fluence düşük yakıt tüketimi, geniş iç mekanı ve ulaşılabilir fiyatıyla öne çıkıyor. 2009 yılında üretilmeye başlanan Renault Fluence 2013 yılında makyajlanarak çok daha modern bir görünüme kavuştu. Üretildiği günden bugüne yüksek satış rakamlarına ulaşan Fluence özellikle ülkemizde çok sevilen modeller arasında yerini aldı.
Uygun bakım maliyetleri, düşük yakıt tüketim değerleri ve yedek parçalarının ucuz olması otomobilin tercih edilme nedenlerinin başında gelmektedir. Fiyat-performans araçları arasında yer alan Fluence ikinci el piyasasında hızlı satılan arabalar arasında yer alıyor. 
Gösterişten uzak sade ve ergonomik bir iç mekana sahip olan otomobil fiyatına göre beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 3 farklı motor seçeneğine sahip olan otomobil verimliliği ve ekonomik yakıt tüketim değerlerini ön planda tutuyor. 
Renault Fluence Motor Seçenekleri, Yakıt Tüketimi ve Performans 

1.5 DCI 
90 HP güç ve 200 NM tork üreten 1.5 litre dizel motor oldukça düşük yakıt tüketimiyle öne çıkıyor.  Şehir içi kullanımda 5,4 litre ve şehir dışı kullanımda 4 litre yakıt tüketim değerlerine sahip olan Renault Fluence 1.5 DCI karma kullanımda ortalama 4,5 litre yakıt tüketiyor. 0-100 km hızlanmasını 13 saniyede tamamlayan otomobil maksimum 180 km hıza ulaşıyor. 110 HP güce sahip versiyonu 11,5 saniyede 100 km hıza ulaşıyor. Mevcut seçenekler arasında en çok tercih edilen 1.5 DCI motor uzun yıllar boyunca sağlamlığı ve dayanıklılığı ile kendini kanıtlamış durumda.
1.6 Benzinli 
1.6 litre benzinli motor 110 HP güç ve 151 NM tork değerlerine sahip. 11,7 saniyede 0-100 km hızlanmasını tamamlayan otomobil maksimum 183 km hıza ulaşıyor. Şehir içi kullanımda 8,8 litre ve şehir dışı kullanımda 5,3 litre tüketim değerlerine sahip olan otomobil karma kullanımda ortalama 6,5 litre yakıt tüketiyor. 
1.6 DCI
Fluence ailesinin en güçlü versiyonu 1.6 DCI 130 HP güç ve 320 NM tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 9,8 saniyede tamamlayan Renault Fluence 1.6 DCI maksimum 210 km hıza ulaşıyor. Şehir içi kullanımda 4,8 litre ve şehir dışı kullanımda 3,6 litre yakıt tüketen otomobil karışık kullanımda ortalama 4 litre yakıt tüketiyor. Yüksek performansıyla öne çıkan otomobil EDC şanzıman seçeneğiyle oldukça rahat sürüş deneyimi sunuyor.
Sade ve Ergonomik İç Yaşam Alanı 

Geniş ve ferah iç yaşam alanı sade ve ergonomik tasarımıyla öne çıkıyor. Gerekli donanımların ve özelliklerin sunulduğu otomobil rahat iç mekanıyla yeterli düzeyde konfor sunuyor. Birçok donanım paketi bulunan otomobilin en dolu versiyonu olan Icon paketinde çok sayıda özelliklik standart olarak sunuluyor. 
Xenon farlar, dijital klima, elektronik park freni, yokuş kalkış desteği, anahtarsız çalıştırma, yağmur sensörü, park sensörü ve hız sabitleme sistemi gibi donanımlar Icon donanım paketinde standart olarak geliyor. Icon paketine ek olarak alınan Prestige opsiyon paketiyle gelen ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli katlanır aynalar, sunroof ve yarı deri döşemeler gibi donanımlar otomobili çok daha rahat ve konforlu hale getiriyor. 
530 litre bagaj hacmine sahip olan Fluence geniş yükleme alanıyla eşyalarınızı kolay ve rahat bir şekilde yüklemenizi sağlıyor. 
Genel olarak sadece ve işlevsel bir iç mekana sahip olan otomobil fiyatına göre beklentileri karşılamayı başarıyor. Düşük yakıt tüketen, bakım maliyetleri uygun olan ve ikinci el piyasasında hızlı bir şekilde satılan bir araç almak isteyenler için Renault Fluence son derece güçlü bir seçenek.
Renault Fluence Fiyatları 
Renault Fluence 1.5 DCI versiyonu farklı donanım paketleri ve özelliklerine göre 70.000 TL- 200.000 TL arasında değişen fiyatlara satılıyor. En çok tercih edilen bu versiyon ikinci el piyasasında en hızlı satılan model olarak öne çıkıyor.
Renault Fluence serisinin en güçlü versiyonu 1.6 DCI 130.000 TL – 180.000 TL aralığında fiyatlara satılıyor.
1.6 litre benzinli Fluence 70.000 TL – 175.000 TL arasında değişen fiyatlara alıcı buluyor. 
İkinci el temiz kullanılmış bir Fluence uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla binebileceğiniz modeller arasında yer alıyor.  Verimliliği ve ekonomiyi ön planda tutan Fluence uygun yedek parça fiyatları ve bakım maliyetleriyle tam bir fiyat performans aracı.
Fluence İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir