Kendini Temizleyebilen Vasıta Boyası

  • Whatsapp
Kendini Temizleyebilen Vasita Boyasi 607F371Ac45D1 Kendini Temizleyebilen Vasıta Boyası

Nissan`dan “Aracımı iyi mi temiz tutabilirim? Aracımın kirlenmesini iyi mi önleyebilirim?” sorularınızın cevabına cevap: Kendini Temizleyebilen Vasıta Boyası
Üzgünüm, siz bu yazıyı okurken sokaktaki aracınızın üstüne bir güvercin pisliğini yapıyor, süratli bir böcek aracınızın kaputuna çarparak iz bırakıyor, asit yağmurları aracınızın üstünde fena lekeler bırakıyor ya da en basitinden aracınız tozlanıyor olabilir.
Geleneksel boyalarla kaplanmış araçlar için bunlar kaçınılmaz sorunlardır. Fakat kısa sürede Nissan, yoldan gelen tozların, yağ lekelerinin bu lekelerinin asla barınamayacağı bir boya türü geliştirdi. Kendi kendini temizleyen boya olarak adlandırılan bu yeni kaplama hidrofobiktir, şu demek oluyor ki suyu iter, oleofobiktir, şu demek oluyor ki yağı iter.

“Harcamaya gerek yok, yıkatırım geçer” demeyin!
Bu hususi olarak geliştirilen boya araçlarınızı günlük olarak daha iyi göstermekle kalmayacak, hem de uzun soluklu aşınma ve yıpranmalardan oluşan genel görüntü bozukluklarını da ortadan kaldıracak. “Bu harcamaya ne gerek var? yıkatırım geçer.” demeyin zira kuş dışkısı ve asit yağmuru benzer biçimde kirleticiler, saydam kat ve boya katmanlarını zayıflatabilir, bu da arabanın altta yatan metal yüzeylerini pas ve öteki hasarlara karşı daha korumasız hale getirebilir.
Fakat kendini temizleyebilen vasıta boyası tüm bu hasarlara karşı sizi koruyacaktır. Ek olarak unutmayınız ki, “Aslan yatmış olduğu yerden belli olur.” Aracınız bir yere girdiğinizde ilk görünen yüzünüz öteki bir deyişle aracınız sizin kartvizitiniz, onu temiz tutun.

Nanoteknoloji şirketi Nano Labs ile geliştirildi
Boya, Nissan sahiplerinin otomobillerini tekrar asla yıkamamaları için Nanoteknoloji şirketi Nano Labs ile beraber İngiltere’deki Nissan Teknik Merkezinde geliştirildi. Bu boyaya “Ultra-Ever Dry” adını verildi. İlk kez Nissan Note üstünde denenen bu yenilikçi teknoloji vakit geçtikçe gelişip yayılırken, Nissan bu teknolojiyi araçlarının opsiyon listesine ekleyebileceğinin sinyallerini verdi.

Siz de bu değişen teknolojinin öncüsü olan Nissan’ın, araçlarından birine haiz olmak istiyorsanız, arabam.com’daki yüzlerce Nissan modeli arasından kendinize en uygun olanını bulabilmek için tıklayın.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir