Jaguar XJR 575 İncelemesi | En Hızlı XJ

Gravatar Image
  • Whatsapp
jaguar xjr 575 incelemesi en hizli Jaguar XJR 575 İncelemesi | En Hızlı XJ

XJR 575 , Tarihteki en hızlı Jaguar XJ’dir. Sürücü koltuğuna oturduğunuzda vahşi bir spor araba hissiyatı var. Ancak arka koltuklarda ise kaliteli ve lüks bir limuzin hissiyatı var. Fiyatı ise, Mercedes ve BMW rakiplerinden çok daha ucuzdur.
4,2 saniyede 100 km / saate ulaşıyor ve 299 km son hız kapasitesine sahip iki tonluk bir canavardır. Ve bu XJR 575’in uzun ve hoş kaputunu açtığınızda, 567bhp (metrik beygir gücünde 575PS) süper şarjlı bir V8 bulacaksınız.

XJR 575 yeni özellikleriyle daha çekici
Eski kasa XJR 542bhp idi. Jaguar mühendisleri, 5.0 litrelik motorundan 25 hp daha güç elde etti. Ayrıca hem içeride hem dışarıda bir dizi küçük ama önemli stil değişikliği var. Bunlar arasında standart olarak sunulan LED farlar ve benzersiz yeni çift ‘J-Blade’ gündüz yanan farların yanı sıra özel arma ve parlak siyah ayrıntılar bulunuyor. Ayrıca, çarpıcı Velocity Blue’yu içeren bir dizi yeni renk seçeneği de var.

İç mekanda, tam ekran bilgi-eğlence sistemi ve diğer küçük teknoloji yükseltmeleri ile yeni bir 10 inç InControl Touch Pro dokunmatik ekran var. Ayrıca dijital TV, DAB radyo ve 825W Meridian stereo bulunur. Apple CarPlay ve Android Auto hala mevcut değil. Bu da teknoloji meraklıları için hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak öfkeli sedan için özel 575 amblemler ve kırmızı dikişler de dikkat çekiyor.
Güvenlik donanım listesi oldukça uzun

Jaguar’ın amiral gemisi artık, Otonom Acil Durum Freni, Şeritte Kalma Yardımı ve Sürücü Durumu İzleme gibi daha akıllı güvenlik özelliklere sahip. Aslında, XJR’de o kadar çok özellik var ki, neredeyse kendi kendine hareket edecek.

Arkadan çekişli ve normal XJ dingil mesafesine sahip modelin yanı sıra, dört tekerlekten çekiş ve uzun dingil mesafesi seçeneği de mevcuttur.
XJR 575 , direksiyon ve şasi tepkilerine belirgin bir sportiflik katıyor. Ama aynı zamanda, sessizce ilerleyen bir limuzin gibi hissettiriyor. Konfor ayarında, XJR 575 sürüşüne daha yumuşak bir kalite sunar. Çünkü elektronik amortisörlerin işlerini yapmasına izin verir.

Arka koltuklardaki alan, standart dingil açıklığı olmasın rağmen bile mükemmel genişlikte. Bagaj da geniş ve 80 litrelik yakıt deposu, 575’in iştahına rağmen makul bir menzile izin veriyor.
İKİNCİ EL OTOMOBİL İLANLARI

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir