Ferrari’den Deli SUV: Purosangue

  • Whatsapp
Ferrariden Deli Suv Purosangue 607F374De78Cb Ferrari’den Deli Suv: Purosangue

Ferrari Purosangue, V6, V8 yada V12 motor alternatifleriyle İtalyan firmasının ilk SUV’u olacak.
Ferrari Purosangue SUV, kim bilir şirket tarihinin en tartışmalı aracı. Kısa sürede piyasaya sürülen Roma GT ile benzer yapıda olacak.

Tasarım
Roma GT’yi başlangıç noktası olarak kullanan Purosangue, Grand Tourer’ın kaputundan ve ön camından en belirgin şekilde çizilen acıklı çizgilerini almış.

Otomobilin önünde, Roma’dan daha geleneksel bir ızgara var.
Üç kapılı tasarım, dünya genelinde satılan milyonlarca SUV’un görmüş olduğu kitlesel pazar eğilimi yerine Ferrari’nin mirasına  daha bağlı bulunduğunu gösteriyor.
Performans ve Teknik Özellikler
Ferrari Purosangue, SF-90’da olduğu benzer biçimde bir plug-in hibrid güç aktarmaya haiz olacak. Purosangue’in platformu V6, V8 yada V12 motorları barındırabilir.
Ferrari’nin baş pazarlama sorumlusu Enrico Galliera; “Ferrari, 6.5 litrelik V12 motorunu geliştirmeye devam edecek, sadece bunu ağır bir aküyle birleştirmek markanın mühendisleri tarafınca tercih edilmiyor. Dürüst olmak gerekirse, bir V12’yi elektriklendirmek, büyük olasılıkla ağır ve büyük bir otomobil yaratmak anlamına gelir. Bu yüzden elektrifikasyon ideal olarak daha ufak motorlarla birleştirilmelidir.” diyerek motor hakkında ipucu veriyor.

Fiyat ve Satış Zamanı
Ferrari, Purosagne’i 2021’de ortaya çıkarmayı planlıyor..
Arabanın maliyetinin ortalama 190.000 £ olması planlanıyor, bu da Purosangue’in başlangıç fiyatının 200.000 £’ üstünde olacağını gösteriyor.
Kaynak: AutoExpress

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir