Ferrari’den Çılgın SUV: Purosangue

Gravatar Image
  • Whatsapp
ferrariden cilgin suv purosangue 60ea1706bd71e Ferrari’den Çılgın SUV: Purosangue

Ferrari Purosangue, V6, V8 veya V12 motor seçenekleriyle İtalyan firmasının ilk SUV’u olacak.
Ferrari Purosangue SUV, belki de şirket tarihinin en tartışmalı aracı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Roma GT ile benzer yapıda olacak.

Tasarım
Roma GT’yi başlangıç noktası olarak kullanan Purosangue, Grand Tourer’ın kaputundan ve ön camından en belirgin şekilde çizilen dramatik çizgilerini almış.

Otomobilin önünde, Roma’dan daha geleneksel bir ızgara var.
Üç kapılı tasarım, dünya çapında satılan milyonlarca SUV’un gördüğü kitlesel pazar eğilimi yerine Ferrari’nin mirasına  daha bağlı olduğunu gösteriyor.
Performans ve Teknik Özellikler
Ferrari Purosangue, SF-90’da olduğu gibi bir plug-in hibrid güç aktarmaya sahip olacak. Purosangue’in platformu V6, V8 veya V12 motorları barındırabilir.
Ferrari’nin baş pazarlama sorumlusu Enrico Galliera; “Ferrari, 6.5 litrelik V12 motorunu geliştirmeye devam edecek, ancak bunu ağır bir aküyle birleştirmek markanın mühendisleri tarafından tercih edilmiyor. Dürüst olmak gerekirse, bir V12’yi elektriklendirmek, büyük olasılıkla ağır ve büyük bir araba yaratmak anlamına gelir. Bu yüzden elektrifikasyon ideal olarak daha küçük motorlarla birleştirilmelidir.” diyerek motor hakkında ipucu veriyor.

Fiyat ve Satış Tarihi
Ferrari, Purosagne’i 2021’de ortaya çıkarmayı planlıyor..
Arabanın maliyetinin yaklaşık 190.000 £ olması bekleniyor, bu da Purosangue’in başlangıç fiyatının 200.000 £’ üstünde olacağını gösteriyor.
Kaynak: AutoExpress

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir