Euro NCAP Yerli Üretim Otomobillerin Neticeleri

  • Whatsapp
Euro Ncap Yerli Uretim Otomobillerin Neticeleri 607F32B3628E8 Euro Ncap Yerli Üretim Otomobillerin Neticeleri

Ülkemiz otomobil üreticileri tarafınca oldukça tercih edilmekte. Binek otomobil ve ticari vasıta üretiminde köklü bir üretim tecrübesine haiz olan Türkiye, yurt dışına otomobil ihracatı yapmakta. Normal olarak bu otomobiller her gün zorlaşan Euro NCAP testlerini başarı ile geçmek zorundalar. Euro NCAP testleri üretilen otomobilleri belirli güvenlik standartlarına soktuğu için oldukça üstünde durulması ihtiyaç duyulan bir mevzu. Firmaların korkmuş olduğu ve standartlarını sağlamak için oldukça uğraştığı testler grubu olan Euro NCAP devletimizde ki otomobiller içinde kullanılmakta. Gelin Euro NCAP yerli üretim otomobillerin puanlarına ve kullanıcılara vaat ettikleri güvenliklere yakından bakalım.
Toyota Corolla Sedan
Vatanımızda güncel olarak hibrit, ve benzinli modelleri üretiliyor olsa bile, zamanında dizel motorlu versiyonu da bulunan Toyota’nın Corolla modeli, devletimizde oldukça popüler. Yerden yüksek yapısı, sunmuş olduğu konfor ve sorunsuzluk onu ülkemiz için biçilmiş kaftan yapıyor. Üstelik güncel üretimde olan hibrit modeli ile kent içi 3.5-4 lt/100 km yakıt averajı vaat eden Corolla, sıkışık trafikte fazla zaman geçirmek zorunda kalan kullanıcılara yakıt ekonomisi imkanı sunmakta. Euro NCAP testlerine Sakarya Arifiye’den katılan model ülkemizin yüzünü kara çıkarmıyor. Erişkin 95%, çocuk 84%, yaya 86% ve güvenlik ekipmanları ile 77%’lik puanlar alan Corolla, toplamda 5 yıldız almaya hak kazanıyor.

2.El Toyota Corolla İlanları İçin Tıklayın
Toyota C-HR
Kardeşi Corolla ile Sakarya Arifiye’de üretilen C-HR modeli, devletimizde turbo benzinli ve hibrit modelleri ile satışa sunulmuş durumda. Sorunsuzluk bakımından kardeşi Corolla’yı aratmayan C-HR, erişkin güvenliğinde 95%, çocuk güvenliğinde 77%, yaya güvenliğinde 76% ve güvenlik ekipmanında 78% puan alarak ülkemizi gururlandırıyor ve 5 yıldızı almaya hak kazanıyor. Çağdaş hatları ve eskimeyen görünüşü ile Toyota C-HR, Alfa Romeo Giulietta modeli şeklinde eskimeyecek tasarım hatlarına haiz.

2.El Toyota C-HR İlanları İçin Tıklayın
Renault Megane Sedan
Senelerdir devletimizde en fazlaca tercih edilen c segmenti otomobillerde liderliğe oynayan bir model olan Renault Megane, bilhassa 1.5 DCI motorları ile devletimizde bir ivme yakalamış durumda. Menşei Fransa olsa da kalbi Bursalı olan modelimiz, sedan modeli ile yerli bir halde üretilmekte. Erişkin 88%, çocuk 87%, yaya 71% ve güvenlik ekipmanları ile 71% puan alan Renault Megane Euro NCAP’ten 5 yıldızı alıyor.

2.El Renault Megane İlanları İçin Tıklayın
Honda Civic Sedan
Kısa sürede İngiltere ve Türkiye fabrikalarını kapama sonucu alan Honda, Avrupa pazarına her ne kadar tutunamamış olsa bile, devletimizde Civic modeli ile oldukça tercih edilmekte. İki kere Euro NCAP testlerine giren model güvenlik ekipmanı revizyonu ile, erişkin 92%, çocuk 75%, yaya 75% ve güvenlik ekipmanları ile 88% puan topluyor. Revize olmadan ilkin Euro NCAP’ten 4 yıldız alan model, başarı ile 5 yıldız almaya hak kazanıyor. Her ne kadar Honda kullanıcılarını göçük problemi ile üzdüyse bile, Honda yaşam onda diyebilmiş ki her yerde görmekteyiz Honda Civic sedanı.

2.El Honda Civic İlanları İçin Tıklayın
Renault Clio
Bir başka Fransız olan Renault Clio, devletimizde oldukça yaygın bir model. Artan otomobil tutarları ile büyümesi planlanan B segmenti otomobillerde liderliğe oynayan modellerden kabul edilen yeni Clio, erişkin 96%, çocuk 89%, yaya 72% ve güvenlik ekipmanlarından 75% puan topluyor. Netice olarak ortaya 5 yıldızı kapmış, sempatik bir B segmenti otomobil çıkıyor.

2.El Renault Clio İlanları İçin Tıklayın
FIAT EGEA
Vatanımızda Egea, yurtdışında ise Tipo adı ile satılan model, uygun fiyatına nazaran sunmuş olduğu düşük yakıt tüketimi ve geniş iç hacmi yardımıyla oldukça popüler. Her şeyi aynı anda sunamayan model, Euro NCAP testlerinde erişkin 82%, çocuk 60%, yaya 62% ve güvenlik ekipmanlarından 25% alarak ne yazık ki yalnız 3 yıldız almaya hak kazanabiliyor. 1.3 multijet motorların sunmuş olduğu vergi pozitif yanları ve düşük yakıt tüketimi, modelin ülkemizdeki popülerliğinin sebeplerinden biri.

2.El FIAT Egea İlanları İçin Tıklayın
Hyundai i20
Yerli rakibi olan Clio şeklinde 5 yıldız alamayan model, keskin hatları ve küçük yapısı ile kullanıcılara kolay ve keyifli bir otomobil tecrübesi vaat ediyor. Erişkin 85%, çocuk 73%, yaya 79% ve güvenlik ekipmanları ile 64% puan alan İzmitli model, toplamda 4 yıldız almaya hak kazanıyor.

 
2.El Hyundai i20 İlanları İçin Tıklayın
Hyundai i10
Ekonominin şu anki gidişatı ile ilerde büyük bir pazar payına haiz olacağını düşündüğüm A segmenti otomobillerden bir tanesi olan i10, kent içinde kolay ve kullanışlı bir sürüş deneyimi hedefleyenler için ideal bir model. Sunmuş olduğu 1.0 motor ile ciddi vergi pozitif yanları elde eden i10, Euro NCAP’ten erişkin 79%, çocuk 80%, yaya 71% ve güvenlik ekipmanları ile 56% puan alarak 4 yıldızı İzmit’e armağan ediyor.

2.El Hyundai i10 İlanları İçin Tıklayın
Ford Courier
Hafifçe ticarilerde liderliğe oynayan model, trafikte oldukça yaygın. Erişkin 84%, çocuk 84%, yaya 74% ve güvenlik ekipmanları ile 56% puan alan model toplamda 4 yıldız almaya hak kazanıyor.

2.El Ford Courier İlanları İçin Tıklayın
Kaynak
 

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir