Esnaf Arabaları Serisi | Fiat Ducato Van

Gravatar Image
  • Whatsapp
esnaf arabalari serisi fiat ducato van 60e9f58c2cd70 Esnaf Arabaları Serisi | Fiat Ducato Van

Fiat, yüzyılı aşkın süredir Avrupa ticari van sektöründe önemli bir oyuncu olmuştur. Son 35 yıldır Fiat’ın amiral gemisi olan Ducato panel van , bugünkü konuğumuz.
Büyük kargo şirketlerinden karavan dönüştürme şirketlerine kadar her tür kullanıcı için popüler olan Ducato’nun bu denli ünlü olma sebebi müthiş yakıt ekonomisidir. Ayrıca Fiat, en son gelen Euro 6 motor yelpazesiyle bu verimliliği korumayı başardı.
Ducato, PSA Peugeot Citroen grubu ile ortak girişim üretiminin bir parçası olarak üretilmiştir. Ayrıca Peugeot Boxer ve Citroen Relay ile aynı teknoloji ve mühendisliği kullanıyor.

Ortak girişim rakipleri dışında, Ducato’nun pazar segmentinde pek çok farklı rakipleri var. Opel Movano, Renault Master Mercedes Sprinter ve Volkswagen Crafter bunlardan birkaçı.
Ducato van motor seçenekleri
Ducato van serisi, Fiat’ın Euro 6 Multijet II common-rail dizel motorlarından güç almaktadır. 2.3 ve 3.0 litrelik motorların yerini, 130hp, 150hp ve 177hp’lik 2.0 litrelik bir motor almıştır. Yakıtı daha da azaltmak için 150 hp motora, Start & Stop, akıllı bir alternatör, Eco işlevi ile EcoJet eklenmiştir.

Çeşitli boyutları, 8.0’den 17.0 metreküp alana kadar yük kapasiteleri sağlar. Brüt ağırlık aralığı da 3.000kg’dan 4.250kg’a kadar uzanır. Aryıca müşteriler için bol seçenek sunar.
Lastik basıncı izleme sistemi ve otomatik farlar, karşıdan gelen trafiğin göz kamaştırmasını önlemek için kendi kendine kısma işlevi önemli güvenlik teçhizatlarıdır. Ayrıca diğer bir seçenek de Ducato’nun gevşek yüzeylerde maksimum tutuş elde etmesine yardımcı olan Traction +. Traction +, dik yokuşları güvenli bir şekilde inmeye yardımcı olmak için minibüsü otomatik olarak frenler.

Donanımları
Ducato’da yol işaretlerini okuyan, hız sınırlarını ve sollama yapılmayan bölgeleri uyaran bir trafik işareti sistemi vardır. Ayrıca şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, zil sesini çalmaksızın şeritten çıktıklarında sürücüleri uyarır.
Fiat’ın MultiJet II motorları, Citroen Relay ve Peugeot Boxer’a karşı ana ayırt edici özelliktir. Yolda sorunsuz, sessiz bir yol arkadaşıdır. Ayrıca devir aralığının en üstünde bile, asla sert ses vermez. Çünkü gürültü seviyeleri birçok rakibinden daha düşüktür.
Altı ileri manuel şanzıman iyi konumlandırılmıştır. Konforlu bir sürüş konumuna katkıda bulunur. Çok uzun boylu sürücüler, koltuk ayarı eksikliğiyle mücadele edebilir. Ayrıca koltuklar daha fazla yan destek kullanabilir. Ancak genellikle Ducato yeterince rahattır.
Genel olarak, Fiat Ducato van sürüş deneyimi oldukça iyidir. Ayrı ayrı ayarlanabilen geniş açılı bir alt aynayı içeren büyük yan aynalar, özellikle iyi bir tasarım parçasıdır.
Mercedes, Volkswagen ve Ford rakiplerinin standartlarına tam olarak uymasa da. Kapıların iç tarafındaki plastiklerin bir kısmı biraz dayanıksızdır. Cep telefonunuz veya tablet bilgisayarınız için bir tutucuya dönüşen ön panele monte pano çok dayanıklı görünmüyor.
İKİNCİ EL DUCATO VAN İLANLARI

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir