Esnaf Arabaları Serisi | 2018 Citroen Berlingo Van

Gravatar Image
  • Whatsapp
esnaf arabalari serisi 2018 citroen berlingo van 60e9f85d0077a Esnaf Arabaları Serisi | 2018 Citroen Berlingo Van

Citroen Berlingo Van küçük panelvan sektöründe büyük bir rakiptir. Hem Türkiye hem de Avrupa’da satışlara öncülük etmektedir. Sürücüler için güvenliği ve kullanım kolaylığını artırmak için binek otomobil serisinden aldığı teknolojiyi bir araya getirdi.
Kare gövdesi, içerideki yük alanını maksimize etti. Berlingo, temel gövdesini ve şasisini Peugeot Partner ve Opel Combo ile paylaşıyor. Bununla birlikte, ön tasarımı Citroen Dispatch minibüsünün yanı sıra C3 ve C3 Aircross gibi modellerinden alıyor.

Alçak bir zemin yüklemeye yardımcı olur. Arka tekerlek yuvaları arasındaki genişliğin artması, iki Europallet’in Berlingo Van’ın arkasına kolaylıkla sığabileceği anlamına gelir. Daha geniş bir taban alanının yanı sıra, yük hacmi de artmıştır. Berlingo için en düşük yük oranı 667 kg’dır. Ayrıca bu, bazı modellerde bir tonun biraz üzerine çıkar. Yükünüzün ne kadar ağırlığından emin değilseniz, isteğe bağlı aşırı yük göstergesini minibüsün arkasına takarsınız. Böylece yükünüzün minibüsün maksimum taşıma kapasitesine ne zaman yaklaştığını size söyleyebilir.
Berlingo Van Motor Seçenekleri

Avrupa’da, 1.2 PureTech üç silindirli turbo benzinli motor mevcuttur. Ancak Türkiye’de yalnızca 1.5 veya 1.6 BlueHDi dizel vardır. 1.5 BlueHDi daha küçük olsa da, 1.6 BlueHDi’nin  130 hp motoru çok güçlüdür.

Berlingo serisi, farklı yük çeşitleriyle mevcuttur. 650, 950 ve 1000 kg modelleri vardır.
Küçük kamyonet sınıfında Berlingo için pek çok rakip var. Bunların başında doğrudan ilgili Peugeot Partner ve Opel Combo geliyor. Bu üçü o kadar benzer ki, hangisini seçeceğiniz konusunda karar vermek zordur.

İç Mekan

Citroen Berlingo van ile Peugeot Partner kardeş modeli arasındaki en büyük fark , gösterge paneli düzenidir. Peugeot Partner’de küçük bir direksiyon simidi ve direksiyonun üzerinde kadranlar ile i-Cockpit düzenine sadık kaldı. Ayrıca Citroen standart bir tekerleği ve arkasına yerleştirilmiş kadranları olan geleneksel bir düzene sahiptir. İki model teknik özellikler açısından çok benzer ve fiyat, bu gösterge paneli tasarımı, Citroen veya Peugeot seçenekleri arasında seçim yapmanızı sağlayan şey olabilir.

Citroen’de, düzen açık ve anlaşılır ve bilgi-eğlence ve iklim için ayrı kontroller kullanışlıdır. Bununla birlikte, klima kontrolleri gösterge panelinin biraz arkasına yerleştirilmiş ve alttaki düğmeler havalandırma delikleri tarafından kısmen kapatılmış. En azından Enterprise modellerinde ve üstündeki direksiyon simidi kontrolleri çeşitli işlevlerin çalıştırılmasına yardımcı olur.
Bol miktarda tavan boşluğu ve depolama rafı için yukarıda yer vardır. Ayrıca İki koltuklu modellerde sürücü için katlanır kol dayama yeri ile bol miktarda yer bulunur. Ancak koltuklar arasında ek saklama alanı yoktur. İki koltuklu araçların manuel el freni vardır.
İKİNCİ EL BERLİNGO VAN İLANLARI
 

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir