Elektrikli Otomobiller Sürüş İçin Kafi Menzile Haiz mi?

  • Whatsapp
Elektrikli Otomobiller Surus Icin Kafi Menzile Haiz Mi 607F27292B9Db Elektrikli Otomobiller Sürüş İçin Kafi Menzile Haiz Mi?

Elektrikli otomobiller tüm sürüş ihtiyaçlarım için kafi menzile haiz mi? Peki ya yoldayken elektriğim biterse ve vasıta aküsünü şarj etmem gerekirse iyi mi olacak? Elektrikli vasıta piyasasının canlanmasıyla beraber vasıta almak isteyenlerinin akıllarına gelen bu ve benzeri birçok sual var. Günümüzde alıcılar bir vasıta satın almadan ilkin hangisini tercih edeceğine dair uzun bir araştırma sürecinden geçiyor. Bu süreçte tüm sorularınıza cevap bulabilmek için okumaya devam edin..
Elektrikli Otomobiller Averaj Sürüş Güzergahı için Kafi Menzile Haiz mi?
Birçok elektrikli vasıta, insanların büyük çoğunluğu ve seyahatlerin büyük çoğunluğu için aslına bakarsan kafi menzile haizdir. Her gece siz uyurken, otomobiliniz fişe takılır ve tam şarj olacak şekilde “doldurulur”. Bir düşünün bir yıl içinde günde kaç kez 160.93-321.87 kilometreden fazla otomobil kullanıyorsunuz? Bir araştırmaya nazaran ABD’de işe gidip gelmelerin % 68’i her yöne 24 km’den ve % 89’u 56.33 km’den daha azdır. Şuan averaj mevcut süratli EV şarj cihazları, pil kapasitesinin ortalama % 80’ini 20-30 dakika içinde şarj edebilecek kapasitededir.

Elektrikli vasıta şarjının hemen hemen emekleme aşamasında bulunduğunu ve süratli şarj teknolojisinin hızla geliştiğini ihmal etmeyin. Mesela Honda, 15 dakikada 150 mil şarj edecek bir elektrikli vasıta üstünde çalışıyor ve Toshiba, geçtiğimiz günlerde 2019 yılına kadar 6 dakikada 320 km’ye (190 mil) şarj edecek bir bataryayı ticarileştirmeyi planladığını duyurdu. Bunlar pil teknolojisi yönünde planlanan oldukça iyi hamlelerdir. Bu rakamların daha da geliştirileceğini göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.
Tertipli olarak tek bir günde uzun mesafeler kat ediyorsanız, daha uzun menzilli elektrikli bir vasıta almak isteyebilirsiniz. Tüm bu piller için daha çok ödersiniz, sadece devamlı kullanırsanız buna kıymet. Şu anda, Chevy Bolt EV benzer biçimde uzun menzilli tamamen elektrikli araçlar, sürüş koşullarına ve tekniğine bağlı olarak şarj başına 383 ila 482.8+ km yol alıyor. Elektrikli araçlar, şarj başına 643.74 km’ye kadar çıkacak çalışmaların içinde ve Tesla’nın yeni Roadster’ı 965.6 km’lik bir menzile haiz. Pil teknolojisi geliştikçe ve piller daha verimli hale geldikçe, elektrikli araçlar daha da uzun menzillere haiz olabilir. Sadece ülke çapında süratli şarj istasyonları açıldığından bunlara ihtiyacınız olmayabilir.
İkinci El Elektrikli Otomobil İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir