Alfa Romeo Stelvio ; Firmanın İlk SUV’si

  • Whatsapp
Alfa Romeo Stelvio Firmanin Ilk Suvsi 607F234B34Ed1 Alfa Romeo Stelvio ; Firmanın İlk Suv’si

Alfa Romeo’nun yelpazesi yavaş yavaş tekrardan canlanıyor. Şık ve sempatik Stelvio, muhteşem Giulia’nın izinden gidiyor. Sadece Mercedes GLC , BMW X3 , Jaguar F-Pace ve hatta Porsche Macan benzer biçimde rakipleriyle sıkıntılı bir savaşım yaşayacağa benziyor. Genel olarak, Alfa Romeo Stelvio, Alman kuruluşlarından sıkıldıysanız kesinlikle görülmeye kıymet. Pazarda başarı göstermiş olmayı hak ediyor.  Alfa Romeo’nun Stelvio’yu SUV ailesinin dünyasının spor otomobili olacak şekilde tasarladığı açıktır.

Stelvio Teknik Özellikler
Benzinli motor, 2.0 litrelik, dört silindirli, 197bhp yada 276bhp ile turboşarjlı bir birim ihtiva eder. 2.000 rpm’den birazcık fazla hissedilen geniş bir güç yayılımı sunuyor ve SUV’u ister arkadan ister dört tekerlekten çekiş olsun, 5,7 saniyede 0-100 km / s ulaşıyor Tüm otomobiller standart bir beş kapılı SUV gövdesiyle geliyor. Dört tekerlekten çekiş ve sekiz vitesli otomatik şanzıman, tüm otomobillerinde standarttır. Tek kural dışı, Lusso Ti süslemeli 187 hp 2.2 litrelik dizel üniteyi tercih etmenizdir. 2.0 litrelik turbo benzin ve 2.2 litrelik dizel, her biri iki güç çıkışı seçeneği ile sunuluyor. Super, Sprint ve Lusso Ti kaplamalar, 197bhp benzin ünitesi yada 187bhp dizel motorla beraber gelir. Veloce, daha yüksek kuvvetli 276bhp benzin yada 207bhp dizelden yararlanıyor.
.
Hafifçe yenilenen Alfa, Stelvio’nun iç mekanına bir takım hoş geldiniz iyileştirmesi getirdi. N deri kaplı vites kolu ve daha pahalıya kesilmiş orta konsol ile beraber ew TFT aletleri, bir yukarı güncel dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, tüm fazlaca daha prim hissi katkıda bulunur.

Stelvio ek olarak evvelkinden fazlaca daha çok otonom teknoloji içeriyor. Tüm modeller hız algılamalı hız sabitleyici, etken fren desteği ve sınıfındaki herhangi bir otomobilde bulunan en gelişmiş şerit idrak etme sistemlerinden birine haiz. Kısacası, Stelvio ihtiva ettiği teknolojide şu anda tam orada.
Apple CarPlay  ve  Android Auto  bağlantısı, arka görüş kamerası benzer biçimde artık standarttır ve Bi-xenon farlar da kit listesine eklenmiştir.
Her Stelvio 8,8 inçlik bir merkezi ekrana haizdir. Tüm versiyonlar artık uydu navigasyon ile donatılmıştır. Eli açık standart kit, bir DAB radyo, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı, Bluetooth ve sekiz hoparlörlü bir ses sistemi ile devam ediyor.
 
İKİNCİ EL OTOMOBİL İLANLARI

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir