Alfa Romeo 164’e Detaylı Bakış

  • Whatsapp
Alfa Romeo 164E Detayli Bakis 607F27B9A7B5B Alfa Romeo 164’E Detaylı Bakış

Alfa Romeo 164’e Detaylı Bakış! Alfa Romeo kendisine özgü seçimi olan ender otomobil üreticilerinden birisidir. Alfa Romeo 164’e ilk bakışta “Klasik 80’ler Sedanı” diyebiliriz. Fakat 164, Alfa’nın şu ana kadar yapmış olduğu en kaliteli ve detaylı otomobillerden birisidir. 164, Alfa tarafınca bağımsız bir şirket olarak geliştirilen son otomobildir. İlk tip olarak Alfa, SAAB ve Fiat birbirine oldukça benzer otomobiller üretmiştir. Fakat hemen sonra Alfa Romeo bu gidişattan memnun kalmamıştır ve kendi markasına hususi bir model ortaya çıkarmak istemiştir. Tamamen yeni bir aerodinamiklik, amortisör, süspansiyon takımları ve daha oldukca sportif tasarım ilave ederek 164 modelini ortaya çıkarmıştır.
Farklılık Itimat Yarattı!
Alfa’nın 164’ten önceki modelleri hakkaten Dünya genelinde kalitesiz ve işlevsiz olarak gözükmektedir. Fakat Alfa Romeo 164 ile bu imajı değiştirmeyi başarmıştır. Bu başarının en büyük sırrı uzun geliştirme süreçleri, 4 milyon kilometreyi geçen kontrol sürüşleri, kullandıkları gelişmiş bilgisayar teknolojisi ve simülasyon teknolojisine borçludur. V-Tech kelimesi daha ortaya çıkmamışken, VVT’ye öncülük eden 2.0 benzinli motor aracın üstüne eklenmiştir. Alfa Romeo 164, 145 beygir gücü ile 0’dan 100’e yalnız 9.2 saniyede çıkmayı başarabiliyordu. Ek olarak Alfa Romeo 164, 2.5 dizel, 3.0 V6 benzer biçimde birçok değişik motor seçeneği ile seri üretime geçmiştir. Maalesef ki hemen hemen Alfa Romeo 164 süremesem de sürücülerin birçoğu kabine gelen motor sesinin inanılmaz çekici bulunduğunu anlatmaktadır. Motor sesinin bu kadar güzel olmasının sebebi; araçların rakiplerinin ötesinde, kuvvetli ve torklu motor seçeneklerine haiz olmasından meydana gelmektedir.
Gerçek İtalyan Tasarımı

İtalyan tasarımı denildiği vakit aklımıza daima güzel tasarımlar gelmektedir. İtalyan firmalar ve üreticiler çekici ve şık tasarımları kombine etmeyi başarmaktadırlar. Alfa Romeo 164, şık ve asil bir tasarımı haizdir. Bilhassa arka kısımları, dönemin otomobillerinden değişik olmasını anlamamıza yetmektedir. Aracın lüks paketlerinde elektrikli deri koltuklar, ısıtmalar ve birçok güvenlik donanımı vardır.  “Alfa Romeo 164’e Detaylı Bakış” içeriğimde Alfa Romeo’nun ne kadar kaliteli ve rakiplerinden ayrılan yapısına değinmeye çalıştım. Hemen hemen bir Alfa Romeo 164 sürüş deneyimi yaşayamasam da aracın popülaritesini ve dayanıklılığına inancım sonsuz olmaktadır.
İkinci El Vasıta İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir