2022 Audi Q5 Sportback Genel İnceleme

Gravatar Image
  • Whatsapp
2022 audi q5 sportback genel inceleme 602578f6f1bb3 2022 Audi Q5 Sportback Genel İnceleme

2022 Audi Q5 Sportback Genel Bakış
2022 Audi Q5 Sportback, daha yüksek bir fiyat etiketi için daha az iç alan ve garip dış oranlar sunan bir başka SUV “coupe” dir. İki versiyon mevcut olacak. Standart Q5 Sportback, turboşarjlı 4 silindirli bir motora sahipken, performans ayarlı SQ5 Sportback turboşarjlı bir V-6 motora sahiptir. Audi’nin beğenilen Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi standarttır. Audi, Meksika’da yeni 2022 Q5 Sportback’i inşa edecek ve şirketin 2021 yazına kadar şirketin bazı galerilerine gelmesi planlanıyor.

Kısa Bilgiler

Q5 ve SQ5 model serisi
Fastback stil = daha az kargo alanı
Standart S-line tasarım ipuçları
Mevcut yeni OLED arka lambalar
Turboşarjlı 4 silindirli veya V-6 motor
Standart Quattro AWD
En son güvenlik ve bilgi-eğlence teknolojilerini içerir
Meksika’da üretilmiştir
2021 yazına kadar satışta
Dış Özellikleri
Audi’nin SUV serisindeki daha sportif misyonu göz önüne alındığında, Q5 Sportback standart S-line dış detaylara sahip. Gövde renginde kaplama, eşlik eden fotoğraflarda görülen SUV’nin Avrupa versiyonlarındaki gri kaplamanın yerini alıyor.

Standart LED farlar yolu aydınlatır ve Audi’nin matris tasarımlı LED teknolojisi mevcuttur. SQ5 Sportback, bir dizi yeni arka organik ışık yayan diyot (OLED) arka lambaya sahip. Eller serbest elektrikli bagaj kapağı standarttır.

İç Özellikler

Standart Q5’i yansıtan bir gösterge paneli ile donatılmış olan Q5 Sportback, delikli deri ile spor destekli ön koltuklar ekler. Çeşitli renkler ve gösterge paneli döşeme kaplamaları mevcuttur.

Audi, Q5 Sportback’in Arka Bank Koltuk Plus ile birlikte geldiğini ve koltukların öne ve arkaya kaydığını ve ayarlanabilir koltuk arkalığı açıları sunduğunu iddia ediyor. Audi, kargo alanı boyutlarını tanımlamasa da, Q5 Sportback’in daha yüksek tavan çizgisi ile, eşyalarınızı standart Q5 kadar tutmayacaktır.

2022 Audi Q5 Sportback Motor Özellikleri
Standart spesifikasyonda, Q5 Sportback, hafif hibrit turboşarjlı 2.0 litre 4 silindirli motora sahiptir. 261 beygir gücü ve 370.13 Nm tork ve bol miktarda güç sağlamalıdır. Bununla birlikte, maksimum performans için, Audi SQ5 Sportback, 349 beygir gücü ve 500 Nm tork üreten turboşarjlı 3.0 litrelik bir V-6 sağlar.

Her iki versiyonda da sürücünün güç aktarım mekanizmasını ve diğer araç ayarlarını belirli tercihlere göre kalibre etmesini sağlayan Audi Drive Select bulunuyor. SQ5, standart bir uyarlanabilir sönümleme süspansiyonuna sahiptir ve sürüş yüksekliği ayarlı isteğe bağlı bir havalı süspansiyon sunar.
Değişken direksiyon oranına sahip dinamik direksiyon isteğe bağlı olarak mevcuttur. Düşük hızlarda hafif çaba desteği ve daha hızlı yanıt sağlar ve daha yüksek hızlarda daha fazla yön kararlılığı ile daha yüksek çaba desteği sağlar.

Güvenlik
Audi, Q5 Sportback’i, yoğun trafiği daha katlanılabilir hale getiren bir sürüş yardımı olan trafik sıkışıklığı yardımlı adaptif hız sabitleyici ile donatacak. Ek olarak, SUV ön ve arka park sensörlerine, kör nokta uyarısına, şeritten ayrılma uyarısına ve Pre-Sense çarpışma hazırlık teknolojisine sahip olacak. Şirket bunlardan hangisinin standart veya isteğe bağlı olacağını belirlemedi.

Teknoloji
Her Q5 Sportback, Audi’nin 25.65 cm dokunmatik ekranlı üçüncü nesil MIB3 bilgi eğlence sistemine sahip olacak. Bu yeni Audi SUV için teknoloji yükseltmeleri arasında navigasyon, Bang & Olufsen 3-D premium ses sistemi, Audi Phone Box kablosuz akıllı telefon şarjı ve sinyal güçlendirici, Audi Virtual Cockpit dijital enstrümantasyon ve bir baş üstü ekranı yer alıyor.

İkinci El Audi İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir