2018 Model Dacia Duster Fiyat Listesine Göz Gezdirdik!

Gravatar Image
  • Whatsapp
2018 model dacia duster fiyat listesine goz gezdirdik 60283984cce1a 2018 Model Dacia Duster Fiyat Listesine Göz Gezdirdik!

SUV araç pazarı canlılığını korumaya devam ediyor. Bir süre daha bu durum değişmeyecek. Mümkünse herkes yerden yüksek bir otomobil kullanacak gibi görünüyor. Peki, uygun fiyatlı SUV araç alıp az yakıt harcamanın ülkemizdeki en iyi formüllerinden biri olan Dacia Duster’ın fiyatı nasıl? Başka bir deyişle sıfır km Dacia Duster kaç para, 2018 model Dacia Duster fiyatı ne ve ikinci el Duster fiyatları nasıl…
 
Bazıları çok eleştiriyor, bazıları ‘hayatta alınmaz’ diyor, bazıları övüyor ama bir gerçek var ki Dacia markasının Duster modeli ülkemizde çok tutuluyor. Sadece akan trafiği biraz izleyerek bile bunu anlayabilirsiniz. Bundan 3 yıl önce (ÖTV ve MTV bu kadar yüksek değilken, dolar böyle alıp başını gitmemişken) ‘Duster alnır mı’ diyenlerin pek çoğu şimdi Duster fiyat listesini inceliyor…
 
Bu, Dacia Duster konusunun çok etkileyici detayları var aslında. Mesela, daha yeni savaştan çıkmış bir ülke Çek Cumhuriyeti ya da yeni resmi adıyla Çekya’nın bu kadar iyi optimize edilmiş bir pazarlama ile kendi markasını yaratması ve bu kadar çok tutulması. Dacia ile ilgili bir diğer konu da, güvenlik, tasarım ve pek çok konuda yetersiz bulunmasına rağmen en çok satan otomobiller listesinin ilk sıralarına girmeyi başarmış olması. Peki, Duster’ın geleceği ne olacak ve bu tezat durumun nedeni ne?
 
Dacia markası çok başarılı bir pazarlama stratejisi ile yürüyor. Üretim ile pazarlama kategorisinin bu kadar iyi entegre olduğu işler de nadir bulunur. Marka, ulaşılabilir fiyatla ve az yakacak bir motor hacmiyle arazi aracı kullanmak hevesine cevap verdi. Kocaman SUV araçlara binmeye çok özenen ama bunların fiyatları neredeyse oturduğu evin fiyatıyla yarışan bir kitlenin, ailesiyle her bayram köyüne giderken dev bir bagaja ve gerçekten arazi koşullarında kullanılabilecek bir araca ihtiyacı olan ancak ekonomisi bu segmente yetmeyen bir kitlenin ihtiyacına cevap verdi.
 
Dacia Duster Ucuz mu ve Neden?
Çok eleştirilen malzeme kalitesi ve işçilik (ki marka her yeni modelde biraz daha fazla geliştiriyor bu detayları), biraz da motor gücü ve teknolojiden eksiltilenlerle ortaya nispeten uygun fiyatlı kocaman bir SUV çıkabiliyor. 
 
Dacia Duster’ın bagaj hacmi gerçekten çok geniş. Aracın arka koltuk kapasitesi çok yeterli. Sürüş dinamikleri elbette BMW, Mercedes, Audi, Volvo SUV otomobil kategorisi ile yarışamaz, zaten bu bakış açısı da yanlış çünkü hedeflenen pazar farklı. Araç, fiyatıyla beklentileri karşılıyor. 
 
Dacia Duster modelinin geleceği konusunda şöyle bir yorum yapılabilir: Öncelikle marka, her yıl biraz daha iyi, biraz daha gelişmiş bir ürün koyuyor ortaya. Ayrıca en başında hedeflediği kitleyi kaçırmamak için seçenekli olmayı da önemsiyor. Ülkemizde köy yollarının zorlu koşulları ve hemen hepimizin bayramlarda memleket ziyareti alışkanlığı düşünülürse Dacia Duster modeli çok satanlar listesinde kalmaya devam edecek. Özellikle orta sınıf için çok başarılı bir arazi aracı seçeneği olmayı sürdürecek. 
 
2. El Duster Fiyatlarına Bakalım mı?
arabam.com ikinci el Dacia Duster ilanlarını incelediğinizde ortalama fiyatlar hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz. Km bilgisi, hasar durumu, şanzıman özelliği (2017’den beri tam otomatik Duster seçeneği var), aracın yaşı gibi pek çok detay fiyata etki ediyor. Ancak genel bir optimizasyonla ikinci el Dacia Duster fiyatları 32 bin TL bandından başlıyor. 
 
Sıfır km Dacia Duster Fiyatları Nasıl?
2018 model Duster almayı düşünüyorsanız; markanın resmi web sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca arabam.com sıfır km ilanlarını Dacia Duster şeklinde süzebilir ve Duster yıl sonu kampanyaları gibi bilgilerden haberdar olmak için sayfayı takibe alabilirsiniz. Sıfır Duster fiyatlarının 64 bin Tl bandından başladığını söyleyebiliriz. 
 

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir