0.9 Motor Hacimli Araç Alinir Mı? Renault Clio 0.9 TCe (İnceleme)

Gravatar Image
  • Whatsapp
0 9 motor hacimli vasita alinir mi renault clio 0 9 tce inceleme 6026cf7e7b54a 0.9 Motor Hacimli Araç Alinir Mı? Renault Clio 0.9 TCe (İnceleme)

Otomobil piyasalarındaki sert yükleşin ardından fiyat olarak cazip 0 arabalara yönelim arttı. Özellikle ÖTV’den etkilenmeyen düşük motor hacmine sahip araçlar ilk tercih konumuna geldi. Düşük motor hacmine sahip araçların başında ise Renault Clio 0.9 TCe modeli geliyor. Yine de birçok kişinin bu otomobille ilgili kafasında soru işaretleri var. Peki 0.9 motorlu bu otomobili almak mantıklı mı? Motor, kabini taşıyabiliyor mu? O zaman bu otomobilin performans özelliklerine göz atalım.
Motor Özellikleri

Renault Clio 898 cm3 hacimli ve 90 beygirlik motoruyla serinin diğer modellerinden farklı olarak karşımıza çıkıyor. Renault bu aracı fiyat/performans otomobili olarak üretmiş olacak ki sadece Joy paket olarak çıkması da bunu destekliyor. Daha büyük motorlu Clio’lardan farklı olarak 3 silindirli olması özelliği ile de ayrılıyor. Düşük motor hacmine sahip olmasına rağmen performans olarak 140 Nm tork gücü ve turbo beslemeli motoru sayesinde yeterli bir performans sağlıyor.
Önden çekişli Clio, Joy paket ile manuel 5 ileri vites olarak geliyor ve Euro 6 emisyon standardına sahip.
Yakıt Tüketimi

Benzinli olarak piyasaya sürülen otomobilin yakıt tüketimi Renault’nun ölçümlerine göre şehir içi 6,5lt/100km ve şehir dışı 4,5lt/100km olarak belirtilmiş. Fakat; kullanıcı ortalamalarının, bu seviyenin biraz daha üstünde olduğunu söylemekte fayda var. Öte yandan 1.5 motor hacimli muadil araç ile karşılaştırıldığımızda da 0.9 motorlu bu aracın yakıt tüketiminde geride kaldığını söyleyebiliriz.
Performans
Renault Clio 0.9 TCe; 170 km/h hıza çıkabilen bir araç ve 0-100 hızlanması yaklaşık olarak  12.2 sn. Şehir içi ve şehirler arası kullanımda ise ortalama üstü bir performans veriyor. Araçta rüzgar sesi 100km/h aşıldığında duyuluyor fakat rahatsız edici değil. Yol tutuşu güvenli ve frenleme anını size önceden hissettiriyor. 1165 kg ağırlığındaki bu otomobili, sahip olduğu turbo beslemeli motor rahat bir şekilde taşıyor. Sonuç olarak; aracın kesinlikle bir performans otomobili olmadığı açık fakat fiyatı ile kıyaslandığında sonuç son derece tatmin edici. Endişelenmeyin ve ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Gönül rahatlığıyla binebileceğiniz bir otomobil.
2. El Araba İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir