Otokar Atlas 3D: 12 Tonluk Yeni Kamyon Yollarda

otokar atlas 3d 12 tonluk yeni kamyon yollarda 62bb1ee9a7473

Otokar, 10 senedir piyasada bulunan hafifçe kamyonu Atlas’ın yeni versiyonunu piyasaya sürdü. Otokar Atlas 3D ismiyle piyasaya sürülen yeni versiyon 12 tonluk segmentin yeni üyesi oldu.
Segmentinde En İddialı Kamyon
Kamyon, adını mitolojiye gore gök kubbeyi taşımakla cezalandırılan Atlas adlı titandan alıyor. Buna gore ismine uygun olarak Otokar Atlas 3D, ağır yük taşıma hacmi ve 12 tonluk ağırlığı ile ticaretin kuvvetli kahramanı olmaya devam edeceğe benziyor. Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül yapmış olduğu açıklamada ”Pazarda oluşan beklenti ve ihtiyacı karşılamak için Atlas ailesinin yeni üyesini, 12 tonluk ve 3 akslı bir versiyon olarak hazırladık. Yeni Atlas 3D, 12 tonluk azami yük ağırlığı, uygun yatırım maliyeti, ekonomik yakıt tüketimi, düşük yedek parça ve bakım giderleri ile kendi segmentinde iddialı” dedi.

Otokar Atlas 3D ile Güç ve Konfor Bir Arada
Otokar Atlas 3D ile sürücüler güç ve konfora aynı anda haiz olabiliyorlar. Öteki taraftan model yüksek yük taşıma kapasitesi ile de pazarda büyük bir ilgi görmüş oldu. Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül; ”3D, bilhassa lojistik ve nakliye sektörünün gözde aracı olmaya aday. Geçen yıl yüzde 50 büyüyen hafifçe kamyon segmentindeki satışlarımızı yüzde 64 arttırmıştık. 2022 ilk çeyreğinde de kamyon satışlarımızı önceki senenin aynı dönemine kıyasla 2 katına çıkardık” dedi. Ek olarak şirket, Atlas kamyonlarının 8,5 ve 12 tonluk modellerine 3 senelik sınırsız kilometre garantisi verecek.
Ön iz genişliği arttırılan Atlas 3D, yüksek yol tutuşu ile daha güvenli bir sürüş sağlıyor. Öteki taraftan ise model, güçlendirilmiş yan kapılar, park sensörü, gelişmiş aydınlatma sistemi, ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı ve elektrikli kumandalı dış aynalar benzer biçimde donanımlar ile satışa sunuluyor. Ek olarak havalı fren sistemi, EBS, egzoz freni, LDWS, AEBS, ESC ve ACC benzer biçimde özelliklere haiz. Sunulan özelliklere gore Yeni Otokar Atlas 3D ile yük taşımacılığının değişik bir seviyeye çıkacağı anlaşılıyor.
Satılık Otokar Atlas Kamyon İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın