Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti Yüksek yada düşük olursa Ne Olur?

  • Whatsapp
Rolanti Devir Kontroloru Nedir Motorun Calismasini Nasil Etkiler 602D70233E978 Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti Yüksek Yada Düşük Olursa Ne Olur?


Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti Yüksek yada düşük olursa Ne Olur?


Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti Yüksek Yada Düşük Olursa Ne Olur?

Rölanti nedir? Rölanti Ayarı Nedir ve Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti vidası nerededir ve çok daha fazlası bu yazımızda.

Rölanti Nedir?

Aracınıza kontağı takıp marş bastığınızda aracınız çalışacaktır. Eğer gaza basmazsanız araç sıcaklık durumuna göre kendi bir miktar gaz vererek aracın çalışır durumda kalmasını sağlayacaktır işte bu serbest durumda aracın çalışmasına rölanti denilir.

Rölanti Düşük Olursa yada Yüksek Olursa Ne Olur?

Rölanti devri aracınızın normalde bulunması gereken devirdir. Benzinli dizer araçlarda ufak farklılıklar gösterse de genelde 700-900 devir civarındadır. Rölantiniz yüksek olması durumunda araç gereğinden fazla gaz verir ve fazla yakıt harcar. Rölanti düşük olması durumunda ise siz gaz vermediğiniz anda stop eder. her iki durumda araç açısından zararlıdır.

Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır?

Karbüratörlü araçlarda yapılan bu ayar için bir vida bulunmaktadır. Aracın ve mevsimin şartlarına göre el yada tornavida yardımıyla vida sağa sola çevrilerek ayar yapılmaktadır.

Rölanti Ayar vidası nerededir?879C875A585A1Cf84Af8Ce0039Cc70246417F3B3 Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti Yüksek Yada Düşük Olursa Ne Olur?9Adaa88251C826C57097A1C7F2Eb8F258Ea5507A Rölanti Ayarı Nasıl Yapılır, Rölanti Yüksek Yada Düşük Olursa Ne Olur?

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir