Opel Grandland X kullanıcı yorumu nasıl bir arabadır? alınır mı ?

grandland

Opel Grandland X Dışarıdan Görünüm
Murat Tosun, Opel Grandland X testi yaptı. Yeni Grandland X modelini detayları olarak incelediği test sürüşü izlenimlerini mutlaka okuyun…
Opel Grandland X Testi
Opel’in SUV dünyasında sunduğu oldukça iyi seçenekler var. Opel Mokka bunlardan biri. Opel Crossland X de şehir içinde kullanılmak üzere tercih edilen SUV araçlar içinde epeyce popüler oldu. Peki, Opel’in ağır abisi yeni Grandland X nasıl? Murat Tosun, işte bu soruya yanıt aramak üzere Opel Grandland X 1.2 lt Turbo 130 HP AT6 testi yaptı. Detaylar şöyle…
Opel Grandland X 1.2 lt Turbo 130 HP AT6 Test Sürüş İzlenimleri
Murat Tosun kompakt SUV sınıfının önemli oyuncularından biri olan Opel GrandlandX’i turbo benzinli otomatik şanzımanlı versiyonuyla test etti. Bu testte aşağıdaki soruların yanıtlarını bulabilirsiniz?
Opel Grandland X 1.2 lt Turbo 130 HP AT6 ne kadar yakıyor? / Grandland X yakıt tüketimi ortalaması nasıl?
Yeni Grandland X kaç para / Opel Grandland X fiyatı
Grandland X motor özellikleri
Grandland X’in iç mekan ve tasarım özellikleri
Grandland X yorumları
Opel Grandland X 1.2 lt Turbo 130 HP AT6 Test Sürüş İzlenimleri
“Grandland X kardeşi Peugeot 3008 kadar başarılı olur” Opel Grandland X modeli, hepimizin bildiği gibi Peugeot 3008 ile kardeş model. Opel Türkiye istedikten sonra bize göre bu araç en az 3008 kadar başarılı olur.
Opel Grandland X tasarım özellikleri nasıl?
PSA Grubu ve Opel genleri bize iyi araçları getirecek, orası kesin. Çünkü iki markanın da kendine has tasarım dokunuşları var ve bu birliktelikle son derece iddialı görünen araçları kullanmaya başlayacağımız kesin görünüyor. İşte bu ortaklığın tam yansıması olmasa bile bize getirdiği bir model Opel Grandland X.

Opel Grandland X

1 of 4

Opel Grandland X Bagaj Görseli

Opel’in de artık tasarım anlamında eskiden olduğu gibi cesur davranmaya başlaması da elbette çok önemli bir etken.
Heybetli bir gövdeye ve iri detaylara sahip olan otomobilin ön kısmında büyük ızgara dikkat çekerken arkada gövdeyle tezat oluşturan küçük stoplara yer verilmiş. Ön tampondan başlayıp profil boyumca devam edip arkada sonlanan plastik kaplamalarla aracın arazi aracı kimliği vurgulanmış. Bütününe baktığımız zaman iyi giyimli SUV modellerden biri.
Grandland X’in tasarımında büyük ızgara, yayvan farlar gibi detayların kullanılması aynı zamanda modelin bir Amerikan aracı gibi görünmesini de sağlamış. Kaputun katlı tasarımı ve kapılardaki çizgiler de bu güçlü görünümü devam ettiren unsurların başında yer alıyor. Buraya eklemek istediğimiz bir konu daha var renkler. Bir çoğumuz bu tip bir mavi rengi araçlarda çok sevmiyor olsak bile bu renk Opel Grandland X’e çok ama çok yakışmış.
Opel Grandland X iç mekan özellikleri nasıl?
Yeni Grandland X’in içine ilk geçtiğiniz anda sizleri son derece ferah bir iç mekan bekliyor. Camların başarılı şekillendirilmesi, sütunların ferahlığı kesintiye uğratmaması ve elbette son derece iddialı cam tavanı sayesinde başarılı bir ferahlık ve genişlik hissi herkesi memnun edecektir.

Opel Grandland X

1 of 4

Opel Grandland X İç Mekan

Opel Grandland X Kokpit

Opel Grandland X Kokpit

Genişlik hissi derken yaşam alanı son derece geniş. Önde 180 cm arkada 180 cm uzunluğunda yetişkin yolcular oturduğu anlarda bile hiç sıkıntı yaşanmıyor. Baş ve diz mesafesi konusunda son derece iddialı.
Opel Grandlandx’in iç mekanında koyu renkler hakim. Bu ferahlık hissini törpülese de büyük camlar sayesinde iç mekana giren ışık miktarı hiç de az değil. Bunun yanında konforlu ve AGR sertifikalı koltuklar da iç mekandaki kalite hissini artırmaya yardım ediyor. Koyu renk detaylar yerine sanıyoruz çok yakın bir zamanda daha aydınlık detaylara yer verilen bir yaşam alanına da sahip olacaktır.
Aracın iç mekanında diğer Opel modellerindeki kumandaların kullanılması dışında PSA Grubu’ndan alınan düğme ve şalterlere de yer verilmiş. Araç, altyapısını Peugeot 3008 ile paylaştığı için iç mekanda bu modelle pek çok noktanın benzemesini bekliyorsunuz ancak i-Cockpit kullanılmadığı için karbon kağıdıyla çizilmiş bir orta konsol yer almıyor, modele özgü bir atmosfer yaratılmış. Bu durum kardeşi 3008 ile onun direkt olarak ayrışmasını sağlıyor.
Opel Grandland X 1.2 lt Turbo 130 HP AT6 motor özellikleri
Yeni Opel Grandland X’in motor kaputunun altında 2 farklı motor seçeneği yer alıyor. Bu motor seçeneklerinden sadece test aracında da kullandığımız 1.2 litre turbo istendiğinde manuel şanzımanla satın alınabiliyor. 1.6 lt 120 HP güç üreten dizel motor seçeneği sadece otomatik şanzımanla satın alınabiliyor.
Benzinli Opel Grandland X
Opel Grandland X, testimize 1.2 litre turbo benzinli versiyonu ile konuk oldu. Bu motor 5500 d/d’de 130 HP güç, 1750 d/d’de ise 230 Nm tork üretiyor. 6 ileri tam otomatik şanzıman ile kombine edilen bu ünite 0-100 km/s hızlanmasını 10.4 saniyede tamamlarken maksimum 196 km/s hıza ulaşabiliyor. Fabrika verilerine göre bu kombinasyon 100 km’de ortalama 5.3 litreye ihtiyaç duyuyor. Karma yol şartlarından oluşan test parkurumuzda yaptığımız testte 7.0 litre gibi bir ortalama tüketim değeri elde ettik. Sıkışık trafik şartlarının yoğunlukta olduğu kullanımlarda tüketim 8.0 litre seviyelerinde kalıyor.
Konfor & yol tutuş özellikleri nasıl?
En baştan belirtelim; testin sonunda güvenlik ve sürüş konforu konusunda bizden son derece başarılı puanlar aldı.
Opel Grandland X, dinamik bir altyapı kullanması sayesinde hem konforlu hem de performanslı kullanımlarda iyi yol tutan bir otomobil. Aracın yüksek olan yapısı nedeniyle yan rüzgarlardan etkilenmesini bekleseniz de aslında böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Yol tutuş konusunda sıkıntısı olmayan model, biraz boşlukları olan bir direksiyon sistemine sahip. Direksiyon sistemi genel olarak konfor odaklı ayarlanmış.
Eski Opel modellerinde sık sık eleştiri alan arka süspansiyon vuruntularının bu otomobilde çok az seviyede olması ise özellikle uzun yolculuklarda iç mekan konforunu önemli ölçüde artırıyor.
Görüş açıları konusunda sorunsuz detaylara sahip araçlardan biri. Aracın nerede başlayıp nerede bittiğini de net bir şekilde daha ilk kullanımdan itibaren anlıyorsunuz. Kullanımla ilgili yüksek süratlere çıkıldığında iç mekana gelen rüzgar sesi artması biraz olumsuz bir özellik. Bu gürültü bazen gerçekten de can sıkıcı olabiliyor. Yalıtım konusunda da geliştirmeye ihtiyaç duyan araçlardan biri.
Opel Grandland X Euro NCAP
Grandland X Euro NCAP’ten 5 yıldız almaya hak kazanmış bir otomobil.
Araç genel olarak yetişin korumasından yüzde 84 başarıyla ayrılırken,
Çocuk yolcu korumasından yüzde 87 almaya hak kazandı.
Yaya güvenliği disiplininde yüzde 63 başarılı olan otomobilin sahip olduğu elektronik yardımcılar ona yüzde 60 başarı getirdi.
Murat Tosun Opel Grandland X yorumları nasıl?
Murat Tosun, Opel Grandland X yorumlarında şunları söylüyor: “Opel uzun süredir böyle bir modele ihtiyaç duyuyordu ve PSA ile yaşanan gelişmelerin ardından beklediğinden daha fazlasını buldu diyebilirim.
Hızlı yükselen ve geleceğin bu tip araçlarda olduğunu ispatlayan bir sınıfta Opel’in ile artık Grandland X gibi iddialı bir modelle son derece güçlü. Aracın PSA Grubu’ndan aldığı teknolojik yardımlar da onun için önemli bir artı. İki modelin aynaya bakıyormuş gibi benzer olmaması onların kendi aralarındaki rekabetlerinde de ön planda olmalarını sağlayacaktır.”
Opel GrandlandX Fiyatı Nasıl?
Sıfır Opel Grandland X Fiyat Listesi
Test aracında da olduğu gibi benzinli bir motor kullanıyor olması ona fiyat konusunda başarılı bir başlangıç seviyesi getiriyor. 130 HP güç üreten motor seçeneği ve 6 ileri oranlı manuel şanzımanla birlikte 141 bin 900 TL etikete sahip. Otomatik şanzımanla satın almak istediğiniz zaman fiyat 168 bin 900 TL oluyor. Dizel otomatik versiyona göre 15 bin TL gibi bir fiyat farkı söz konusu.
Opel Grandland X 1.2 lt Turbo 130 HP AT6 teknik özellikleri
Motor: 1.2 lt /Motor Hacmi: 1199 cc / Silindir Adedi: 3 /Maksimum Güç: 130 HP/Maksimum Tork: 230 Nm
Opel Grandland X Performans Verileri
0-100 km/s Hızlanma: 10.4 sn / Maksimum Hız: 196 km/s
Frenleri Nasıl?
Ön: Hava kanallı disk /Arka: Disk
Opel Grandland X akıt tüketim miktarı
Yakıt Türü: Benzin Şehir İçi: 6.1 lt/100 km/ Şehir Dışı: 4.9 lt/100 km /Karma: 5.3 lt/100 km / Test: 7.0 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu: 121 gr/km
Opel Grandland X Boyutlar
Uzunluk: 4477 mm /Genişlik: 1856 mm /Yükseklik: 1609 mm /Dingil Mesafesi: 2675 mm
Opel Grandland X bagaj kapasitesi: 514 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 53 lt /Boş Ağırlık: 1370 kg Lastik Boyutu: 215/65 R17

Bir cevap yazın