Nürburgring’deki En Süratli 5 Avrupalı Otomobil

Her otomobil tutkunun hayallerinden biri Nürburgring’e çıkabilmektir. Bugün sizlere Nürburgring’deki en süratli 5 Avrupalı otomobil modelini göstereceğiz. Bilmeyenler için Nürburgring, dünyanın en meşhur yarış pistlerinden biridir. Yokuşlu yolları yardımıyla sürücülere zor anlamış olur yaşatan bu pist, 170 dönemeç, 300 metre yükseklik, 25 kilometre toplam mesafeyle de dikkatleri üstüne çekmekte.
Bu pistin sunmuş olduğu çeşitlilik sebebiyle, otomobil üreticileri araçlarını Nürburging’de kontrol etmek istemektedir. Nürburgring’in değişen yolları ve şartları, her aracın kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlar. Bu yüzden birçok değişik otomotiv devi, araçlarını satışa sunmadan ilkin Nürburging’de kontrol eder. İşte Nürburgring’deki en süratli 5 Avrupalı otomobil modeli…
Porsche 911 GT2 RS
Şu an itibariyle Nürburgring’in en süratli süre rekorunu elinde tutan Avrupa spor otomobili, Porsche 911 GT2 RS Manthey Racing modelidir. 911 GT2 RS, Weissach paketine benzer sadece daha hafifçe Magnezyum BBS jantlar ve yükseltilmiş kitlerle ön plana çıkıyor. Tamamen Alman otomobil üreticisi Porsche tarafınca ayarlanan Manthey Racing, 5:19:00’lık süresiyle birinci sırada yer almakta.
Mercedes-Benz AMG GT Black Series

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz’in AMG GT Black Series’i Nürburgring’deki en süratli ikinci Avrupa spor otomobili olarak yer almakta. Black Series, markanın nihai modellerinden biridir. İnanılmaz aerodinamik tasarım, ayarlanabilir ön süspansiyonlar ve Michelin’in AMG uygulamaları için geliştirdiği hususi lastikler şeklinde Black Series’i hususi kılmakta. Ek olarak bu aracın 4.0 litrelik çift turbo V8 motorunda belirli iyileştirmeler gerçekleştirilmiştir. Mercedes-Benz AMG GT Black Series’in Nürburgring’deki tur süresi 6:38:84’dür.
McLaren P1 LM

McLaren P1 LM, McLaren P1 GTR’nin yol odaklı versiyonudur. Bir tek 5 tane üretilen P1 LM, P1’lerin en hususi ve son versiyonudur. McLaren bu otomobil ile Nürburgring’de de adını duyurdu. McLaren P1 LM’in Nürburgring’deki rekoru 6:43:20’dir.
Lamborghini Aventador SVJ

Lamborghini süratli otomobiller üretir. Aventador modelinin güçlendirilen ve pist odaklı versiyonu SVJ modelidir. 6.5 litrelik V12 motor, Lamborghini ALA teknolojisiyle birleşmekte. Aventador SVJ’nin Nürburgring’deki rekoru 6:44:97’dir.
Lamborghini Huracan

Lamborghini Huracan Performante, bir zamanlar otomobil dünyasının en süratli modeli olarak bilinmektedir. Porsche 918 Spyder’dan beş saniye daha süratli tur atarken, Avrupalılar tarafınca daha ulaşılabilir vasıta modelidir. Perfomante, Huracan LP610-4’e dayanıyor. Huracan Performante’nin Nürburgring’deki rekoru 6:52:012’dir.
İkinci El Otomobil İlanları 

Bir cevap yazın