Nissan’dan Ev Dönüşümü için Büyük Adım!

Nissan otomotiv şirketi de öteki firmalar benzer biçimde yatırımlarını elektrikli otomobil üretimine ayırdı. Bunun belli başlı sebepleri artık içten yanmalı motorların ilgi görmemesi ve elektrikli araçların geleceğimizin olmazsa olmaz parçalarından biri olacağı düşüncesidir.
Tüm bu sebeplerden dolayı Japon otomobil üreticisi Nissan’dan EV dönüşümü için büyük adım geldi. Nissan 1.4 milyar dolar kredi alarak elektrikli otomobil yatırımlarını geliştirmeye başladı. Markanın almış olduğu kredi yardımıyla elektrikli otomobil çağına geçişi hızlandıracak. Nissan otomotiv şirketinin CEO’su bu krediyi “sıfır emisyonu mobilite yatırımları” için aldıklarını ifade ediyor.
Bu kredi için çeşitli finansal kuruluşlarla anlaşan Nissan 5 yıl içinde bu krediyi mühim projeler için kullanılacak. Fakat tam olarak hangi projeler için kullanılacağı kamuoyuna bildirilmiyor.
Nissan’ın EV Karnesi

Nissan otomotiv şirketinin elektrikli otomobil dönüşüm sürecinde yeni olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Nissan’ın ilk elektrikli gözdesi olan Leaf modeli 2010 senesinde tanıtılmıştı. Ortalama 10 yıl süresince en oldukça satan elektrikli otomobillerden birisi oldu. Ek olarak Japon otomobil üreticisinin başka hibrit modelleri de mevcut. 2022 Nissan Leaf modeli ise 40kW/60kW lityum İyon pil paketi ile geliyor. İlk pil seçeneğinde 149 beygir ve 322Nm tork üretiyor. Sadece ikinci batarya seçeneği ise 216 beygir gücü ve 338 Nm tork üretebiliyor.
Nissan Ariya Modeli

Japon otomobil üreticisinin tamamen elektrikli yeni aracı ortalama 480 mil menzile haiz olan bu vasıta gelecek aylarda kullananların beğenisine sunulacak. Amerikada 44.000 dolara satılacak.Nissan Ariya modeli Hyundai Ioniq 5, Ford Mustang Mach-E ve KIA EV 6 GT benzer biçimde modellere rakip olacak.
Nissan tüm bu elektrikli otomobiller yardımıyla birçok başarıya imza attı. Bir çok model satış rakamlarında inanılmaz işler başardı. Bu yüzden Japon otomobil üreticisi Nissan’dan ev Dönüşümü İÇİN BÜYÜK ADIM geldi. Bu adım ile 1.4 milyar dolar kredi alarak elektrikli otomobil yatırımlarını geliştirmeye başladı. Buna ek olarak birkaç yıl sonrasında bu krediye ek olarak bir kredi daha almaları mümkün. Zira öteki otomobil şirketleri bu mevzuya oldukça daha çok ehemmiyet vererek yatırımlarını son hızla büyütmeye devam ediyor.
Peki siz Japon otomobil üreticisi NİSSAN’DAN EV DÖNÜŞÜMÜ İÇİN Büyük adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Krediyi kafi buluyor musunuz?
Sıfır Kilometre Nissan Modelleri

Bir cevap yazın