Nissan Z ve Toyota Supra Karşı Karşıya

Nissan Z ve Toyota Supra modelleri drag yarışında karşı karşıya geldi. Dijital içerik paylaşım sitesi YouTube’de bir yayıncı tarafınca Nissan Z ve Toyota Supra modellerinin drag yarışı gerçekleştirildi. Altı silindirli motorlara ve otomatik şanzımanlara haiz bu iki model kozlarını paylaştı. Peki sizce kazanan kim oldu? Bunu merak ediyorsanız derhal detaylarla devam edelim.
Nissan Z ve Toyota Supra Modellerinin Kaput Altında Neler Vardı?
Bu ikilinin yarışı oldukça coşku verici anlara sahne oldu. Birçoğumuz yarışı izlerken kazanmasını istediğimiz otomobili seçtik ve ona desteklerimizi ilettik. Fakat bu müthiş yarışa geçmeden ilkin ilk olarak Nissan Z ve Toyota Supra modellerinin kaputlarının altı hakkında birazcık data verelim. Sonrasında ise siz kıymetli okuyucularımızı yarış videosu ile baş başa bırakalım. Yeni Nissan Z, 405 beygir güce ve 475 Nm torka haiz 3.0 litrelik çift turbo V6 motoru ile geliyor. Ek olarak model, tam dokuz tane ileri vitese haiz bir şanzımana da haiz. Fakat normalde Nissan, bu modeli altı ileri manuel şanzıman ile de opsiyonel olarak satışa sunuyor. Her neyse sözü oldukca karıştırmadan devam edelim. Nissan Z, bu yarış için 19 inç Bridgestone Potenza S007 lastikleri kullanıyor.

Şimdi ise geçelim Toyota Supra modeline. Model, 386 beygir güç ve 499 Nm tork üretebilen 3.0 litrelik turboşarjlı sıralı motora haiz. Ek olarak bu motor, sekiz ileri otomatik şanzıman güç aktarma organı ile adapte edilmiş. Ek olarak Supra da tıpkı Nissan Z şeklinde altı ileri manuel opsiyonuna haiz. Gene mevzuyu dağıtmadan modelin yarış için 19 inç Michelin Pilot Super Sport lastiklerine haiz bulunduğunu açıklayalım.
 
Satılık Tüm Nissan Modellerini İnceleyin⇒
Satılık Tüm Toyota Modellerini İnceleyin⇒
 

Bir cevap yazın