NIO Yeni Lüks Sedan ile Mercedes’e Rakip Olacak

NIO, üretimine hazırlandığı yeni lüks sedan ile Mercedes ve Lucid Air şeklinde şirketlere rakip olmaya hazırlanıyor. Çin menşeili şirket, son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar ile otomotiv piyasasında bir adım öne çıkmayı başardı. Şirket için mühim kilometre taşlarından olan 300.000’inci vasıta üretimi de Çinli üreticinin ayaklarını yere sağlam bastığını kanıtlar özellikte. Tüm bu güzel vakalara ek olarak NIO, yeni bir lüks sedan üstünde çalışmalara başladığını deklare etti. Bu yeni sedan modelinin ise firmanın amiral gemisi olması planlanıyor. Buna nazaran şirket, Mercedes-Benz EQS ve Lucid Air’ın rakibi olacak bir sedan üretmeyi planlıyor. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
NIO Yeni Lüks Sedan Modeli 2024 Senesinde Karşımıza Çıkabilir
Çinli otomobil üreticisi NIO, son yıllardaki başarısı ile gündeme gelmeyi başardı. Şu anda Tesla Model Y ile rekabet halinde olan ET7 modeli ile kullananların ilgisini çekmeyi başaran şirket, gözünü öteki büyük markalara da dikmiş durumda. Buna nazaran şirket, hazırlıklarına başladığı yeni lüks sedan modelini Mercedes ve Lucid Air şeklinde şirketlere rakip meydana getirecek. Bu iddialı amiral gemisinin ise 2024 senesinde karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Ek olarak firmanın bu yeni modelini tüm dünyada satması da planlanıyor.

Tüm dünyada satış yapması beklenen model için ise hararetli bir emek verme söz mevzusu. NIO şirketi bilhassa bu modelin üretiminden ilkin tüm global pazarlardaki yerini almak istiyor. Bu bağlamda ise firmanın emekleri devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl Almanya’daki ilk teslimatlarını tamamlamış ve Alman pazarına başarı göstermiş bir giriş yapmıştı. Bunun arkasından ise NIO’nun Hollanda şeklinde öteki Avrupa ülkelerinin pazarlarına da girmesi planlanıyor. Ek olarak şirket ABD’de de çalışmalarına başladı. 2025’e kadar ABD pazarına da girmek isteyen şirket şu anda ABD’de çalışan alımlarını gerçekleştirmekte. Peki sizce NIO markasını vatanımızda de görebilir miyiz?
NIO’nun Rakibi Olmayı Organize ettiği Mercede-EQ Hakkında Detaylı Informasyon Edinin⇒

Bir cevap yazın