Genel

Motosiklet Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının gelmesi ile beraber motosiklet kullanımı artmaya başladı. İleri teknolojiye haiz olan yeni model motosikletlerin kullanımında bakımı oldukça büyük ehemmiyet arz ediyor. Motosikletinizin konforunun ve performansının sürdürülebilir olması için bakım en mühim unsurdur. Peki siz motosikletinizin ömrünün {nasıl} uzatılabileceğini biliyor musunuz? Motosikletinizin ömrünü {nasıl} uzatabileceğinizi sizler için derledik.

1- Uzman Yetkili Servisleri Kullanın
Uzmanlara gore motosikletinizin ömrünü uzatabilmek için ilk olarak bakımlarınızda kesinlikle uzman bir yetkili servisi kullanmanız gerekiyor. Motosikletinizin modeli yada markası ne olursa olsun aracınızı uzun seneler maksimum performansla kullanabilmeniz için uzman yetkili servisler dışına çıkmamalısınız. Motosiklete yüzde yüz uyumlu orijinal yedek parçalar ile tertipli periyodik bakım ve uzmanından alınan servis hizmetleri, motosikletin performansını uzun seneler süresince müdafaasını sağlıyor. Öteki taraftan bu durum motosikletinizin ikinci el kıymetini de yükseltmektedir. Uzman servisleri kullanmanın en büyük faydalarını oluşabilecek bir arızanın önüne geçebilmek, motosikletinizin orijinal halini bozmamış olmak ve bu sayede aracınızın ikinci el kıymetini arttırmak olarak sıralayabiliriz.
2- Yağ Seçimine Dikkat Edin
Yetkili servislerde modeller üstünde değişecek şekilde 14 nokta ila 40 nokta içinde bakım kontrolü yapılır. Ek olarak orijinal yedek parçaların haiz olduğu 1 senelik güvence süresi haricinde bakım garantisi de verilmektedir. Motosikletinizin bakımı için aracınızın yapısına uygun yağ kullanımı da oldukça önemlidir. Motor yağı, motorun emek harcaması ve performansı için büyük bir ehemmiyet taşır. Öteki taraftan ise yağların etkinliği kullanımla beraber kademeli olarak azalmaktadır. Kaliteli yağlar yüksek ince katman dayanıklılığa haizdir. Bu sayede motosikletinizin daha seri ve kolay vites geçmiş olmasına olanak sağlar. Haricen motosikletinizin motorunu ve şanzımanını koruyarak daha uzun soluklu motor ömrüne haiz olmasına olanak tanır.
3- Bakım İçin Ne olursa olsun Motosikletinizi Paklayın
Bakım denildiğinde bir çoğumuzun aklına motor bakımı yada yağ değişimi benzer biçimde şeyler gelmektedir. Fakat bilhassa motosikletlerde temizlik, bakımın ayrılmaz birer parçasıdır. Motosikletinizin belirli parçalarında meydana gelen yıpranmaları engellemek ve öteki taraftan performansını korumak için motosikletinizde temizliğe dikkat etmelisiniz. Bu temizlikler yardımıyla lastiklerinizin ömrünü uzatabilir, yol tutuşunu sağlamlaştırabilir ya da motor kısmına yapışan ve performansı fena etkileyen kirlerden kurtularak motorunuzu koruyabilirsiniz.
Satılık Tüm Motosiklet Modellerini İnceleyin⇒

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün