Motosiklet Ayna Uzatma Aparatı Nedir, Niçin Kullanılır?

Motosiklet sürmek, dünyadaki en keyifli olaylardan biridir. Sadece motosikletin verdiği keyif, bununla beraber birçok riski getirir. Motosiklet sürerken güvenliğimize ehemmiyet vermeliyiz. Bu yüzden alabildiğimiz en iyi motosiklet ekipmanlarını kullanmalıyız. Motosiklet ekipmanları, motosiklet kazalarında büyük yarar ve koruma sağlar. Fakat bugünkü içeriğimizde motosiklet sürerken en mühim mevzuya odaklanacağız. Bu mevzu, motosiklette geniş görüşün önemi olacak. Motosiklet ayna uzatma aparatı, her motosiklet sürücüsünün ne olursa olsun kullanımı ihtiyaç duyulan bir parçadır. Bilhassa bu aparatın sağlamış olduğu geniş görüş, sürücünün arkadan gelen tehlikeleri daha kolay fark etmesini sağlar.
Motosiklet Ayna Uzatma Aparatı Nedir?
Ilk olarak motosiklet kullanıcıları, motosikletlerindeki aynaların devamlı dirseklerini gösterdiğini söyler. Bunun sebebi, ayna tasarımlarının kafi derecede genişliğe ulaşamamasından oluşur. Doğal ki de bu durum her motosiklet için geçerli değildir. Sadece şu ana kadar testini gerçekleştirdiğim birçok motosiklette ayna problemi yaşadım. Aynalar geriyi gösterse de kafi güvenlik hissiyatını sağlayamıyordu. Motosiklet ayna uzatma aparatı yardımıyla kafi açıda görüş olanağına haiz olabilirsiniz. Böylece yolculuklarınızda arkadan gelecek tehlikeleri daha evvelinde görürsünüz.
Doğru ayarlanmış bir motosiklet aynası, hem arkamızı hem de yoldaki yan şeritleri göstermelidir. Eğer motosikletinizin aynası, bu dediklerimizi karşılamıyorsa motosiklet ayna uzatma aparatını denemelisiniz. Motosiklet ayna uzatma aparatı nedir? sorusuna yanıt verecek olursak bu aparat, motosikletinizin aynasına montajlanır. Böylece aynaların konumu birazcık daha geniş ayarlanır ve sürücüsüne geniş açı görüş alanı sağlar.
Motosiklet Ayna Uzatma Aparatı Dezavantajları
Motosiklet ayna uzatma aparatının dezavantajlarını söylemek oldukça zor. Oldukca fazla kullanışlı ve güvenliği arttırıcı bir ürün. Sadece kalabalık şehirlerde, sıkışık trafikte ve aralardan geçerken aynanıza dikkat etmelisiniz. Yoksa yanınızda duran otomobillere yada yayalara sürtebilirsiniz. Motosiklet uzatma aparatı, aynaların 1-2 santimetre yana taşmasını sağlar. Bu vaka görüş açınızı arttırırken motosikletin aynalarının daha çok dışarda durmasını sağlar. Bu yüzden ayna uzatma aparatını kullanırken aralardan geçerken dikkat edin.
Motosiklet Ayna Uzatma Aparatı Kullanmalı mıyım?
Eğer motosikletinizin aynalarından memnun değilseniz ne olursa olsun motosiklet ayna uzatma aparatını kullanmalısınız. Ilk olarak sürüş anında sık sık dirseklerini gören kişiler, motosikletlerinin aynalarına uzatma aparatı takmalı.
Motosiklet Ayna Uzatma Aparatı Tutarları
Bildiğiniz suretiyle Türkiye’de bu işi meydana getiren yerli bir şirket bulunmamakta. Bu durumda motosiklet ayna uzatma aparatları, dövize bağlı olarak satılıyor. Sadece motosiklet ayna uzatma aparatlarının tutarları 50 TL’den başlayıp, 50 $’a kadar gitmekte. Parçaların kalitesi ve güvenliği, fiyatıyla doğru orantılı ilerler. Sizde bütçenize uygun olan motosiklet ayna uzatma aparatını satın alıp, deneyebilirsiniz.
İkinci El Güncel Motosiklet İlanları 

Bir cevap yazın