MG, Türkiye’nin En Fazlaca Satan İngiliz Markası Oldu!

Geçtiğimiz yıl Doğan Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye pazarına elektrikli otomobiller ile giriş meydana getiren MG otomotiv başarısıyla dikkat çekti. Türkiye pazarına ilk olarak yüzde yüz elektrikli ZS EV modeli ile giriş meydana getiren marka, son olarak Plug-in Hibrit modeli HS‘yi satışa sundu. İngiliz otomobil markası, 2022 senesinde Türkiye’de en oldukca satan İngiliz markası olmayı başardı.
2023 Senesinde Yeni Modeller Gelmeye Devam Ediyor
MG, Avrupa genelinde satışlar 2021 senesinde nazaran üç katına çıkarmayı başardı ve bilhassa elektrikli otomobil satışlarında mühim bir yere haiz. Bununla beraber markanın Servis ve Edinim Noktaları sayıları da artış gösterdi. Ek olarak 2022 senesinde gösterdiği başarıyı devam ettirmeyi hedefleyen marka, 2023 senesinde 16 ilde 23 Edinim Noktası ile hizmet verecek. Ek olarak 2023 yılının ilk çeyreğinde yeni ürün gamı ile Türkiye’de başarılarına devam edecek.
İngiliz Otomobil Markaları Içinde Liderlik
 

Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “2022 yılını ‘İngiliz Otomobil Markaları Içinde Liderlik’ hedefimize ulaşarak tamamladık. Model yelpazemizi genişleterek büyümeye odaklandığımız 2022’de 2021’e nazaran satışlarımızı 3.5 katına çıkardık. Kasım 2022’de önder olduğumuz ‘Şarj-Edilebilir-Hibrit’ pazarında tüm yılı ikinci olarak tamamlayarak kısa zamanda yeni bir hızla gelişen teknolojinin öncüsü olduk. 2023 senesinde hedeflerimizi daha da büyütüyoruz. Senenin ilk yarısından itibaren satışa sunacağımız yeni %100 elektrikli MG modellerimizin katkısıyla ürün yelpazemizi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. 2023’te sahipleri ile buluşturacağımız MG otomobillerin yarısının elektrikli olmasını planlıyoruz” şeklinde konuştu.
MG Otomotiv’in Türkiye’de bulunan modellerini incelemek ve tutarları hakkında informasyon almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın