Metaverse’de İkinci El Araçlar Olacak Mı?

Dijital otomotiv sektörü her geçen gün popülerliğini arttırarak devam ediyor. Son yıllarda çokça duyduğumuz metaverse terimi nedir? Metaverse de ikinci el vasıta pazarı olacak mı? Galeriler artık dijital mağazalarda mı satış meydana getirecek?
Metaverse Nedir?
Metaverse terimi, Türkçede “sanal evren” yada “öte evren” olarak biliniyor. Sanal ve artırılmış gerçeklik cihazları vesilesiyle kalıcı çevrimiçi 3 boyutlu sanal ortamları destekleyen, İnternet’in varsayımsal bir yinelemesidir.
Metaverse İkinci El Vasıta Pazarı

Metaverse terimi gitgide popülerleşen bir kavram haline geldi. Birçok büyük marka metaverse de sanal pazar kurarak yerini aldı. Hemen hemen büyük satışlar gerçekleşmese de gelecek yıllarda oldukça mühim bir pazar haline gelmesi ön görülüyor. Günümüzde metaverse arsaları bayağı fazla alım satım işlemlerinden geçiyor. İkinci el vasıta pazarına dair gelişmelerde kısa sürede artacağa benziyor.
Metaverse de büyük otomobil üreticileri de yerini aldı. Bunlardan bazıları ise;

Ford
Renault
Toyota
Nissan
BMW
Fiat

Değişen koşullarda müşterilere yeni bir edinim sunmak adına Metaverse de vasıta galerisi açmak, firmanız adına daha büyük hedef kitlelerine ulaşmanıza destek olabilir. Ek olarak hemen hemen galeri sayısı oldukça kıt iken, metaverse “sanal evren” de öncü şirket olma şansını yakalayabilirsiniz.
Arabam Garaj

Bir cevap yazın