Mercedes-Maybach EQS SUV Tamamlandı 2023’te Geliyor!

Mercedes-Maybach EQS SUV hazırlıkları tamamlamak suretiyle. 2023’te geliyor! Dış görünümünde yalnız ızgara, rozet ve minik detaylar değişecek. Sadece iç mekanda lüks dokunuşlar oldukça fazlalaşacak.

Mercedes, daha da lüks bir EQS SUV şeklini alacak olan Maybach markalı ilk elektrikli aracını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Heybetli off-road aracını ilk kez 2021’de Mercedes, Münih Otomobil Fuarı’nda Maybach EQS konseptini gösterdi. Sadece o zamandan beri EQS amiral gemisinin prototiplerini yaz havasında kontrol ederken görmüştük. Bu sefer karda daha da azca kılık değiştirmiş olarak görüyoruz.
İddialı Değişimler

Fotoğraflarda görünen kontrol otomobili, EQS serisindeki büyük statüsü hakkında pek fazlaca ipucu vermiyor. Gelecek yıl 2024 modeli olarak piyasaya sürüldüğünde, pahalı iki tonlu boyası, ayırt edici alaşım jantları ve benzersiz Maybach ince çizgili ızgarası ve tamponlarıyla şov otomobiline daha yakın görünmesini bekleyebiliriz.
Sadece bu farklılıklar bile, düzgüsel EQS SUV ‘ye nazaran yalnızca kolay detay değişikliklerini temsil edecek. Sac metal, otomobiller içinde aynıdır. Elektrik motorları bile EQS 580 benzer biçimde daha minik modellerle paylaşılabilir. Bu, Maybach 536 hp (544 PS) ve 633 lb-ft (858 Nm) tork sağlar.
Daha Lüks İç Dizaynı

Maybach’ın kendisini daha uygun fiyatlılardan ayırmaya çalışacağı yer, kendiliğinden kilitlenen kapıların öteki tarafında. Şu demek oluyor ki EQS 580 benzer biçimde ve daha ucuz olan EQS 450’den değişik olarak Maybach, Merc’in üçlü ekranlı Hyperscreen denetim panelini standart olarak alacak. Sadece daha heybetli deri döşeme ve değişik bir kabin düzeni ile bu arabaların her ikisini de geride bırakacak.
Standart EQS SUV, beş koltuklu bir konfigürasyona ve bagaja üçüncü bir koltuk sırası ekleme seçeneğine haiz. Sadece 2021 konseptinde olduğu benzer biçimde, üretim Maybach EQS SUV’nin de ikinci sırada bir konsolla ayrı iki ayrı koltuk sunması. Bununla beraber üçüncü sıra seçeneği olmamasını bekliyoruz.
Ne Kadar Olacak?
2022’de Mercedes’in bunu yıl bitmeden ortaya çıkarmayacağı öngörülüyor. Üst düzey elektrikli SUV’un 2023’ün başlarında EQS 580 4Matic’in üstünde bir fiyat etiketiyle piyasada görmeyi umuyoruz. Mercedes-Maybach EQS SUV’un 2023 yılı bitmeden satışa çıktığını görebiliriz.
Mercedes-EQ, Otomotivin Geleceği Elektrikli Araçlara Öncülük Ediyor
Trink Sat!

Bir cevap yazın