Mercedes EQ Markasını Kaldırıyor

Mercedes-Benz, 2024’ten itibaren elektrikli modelleri için ek etiket EQ markasını kaldırıyor. Alman medyasına bakılırsa otomobil üreticisi, gelecek vasıta nesillerini E-Serisi şeklinde eski adları altında tekrardan çıkaracak.
Mercedes-Benz galerilerindeki tüm otomobiller elektrikli olduğunda EQ rozeti gereksiz olacak.
Yeni İsimler Geliyor

Eski isimlere dönüş sonucu hemen hemen kesinleşmedi. Sadece kesinleşeceğine dair göstergeler var. Mesela, Electric Intelligence; EQE, E-Serisi, EQC, C-Serisi, GLC, G-Serisi şeklinde adlar alması olası. Bununla beraber grubun “yalnızca elektrik” stratejisi yaklaştığı için EQ marka adı kaldırıldığı söylentiler içinde.
Mercedes-Benz, pazar koşullarının izin verdiği her yerde tamamen elektrikli hale getirmek için çabalıyor. Marka bunu bu on senenin sonundan ilkin gerçekleştirmek istiyor. Handelsblatt, içten yanmalı motoru sonlandırdığında şirket artık elektrik bölüme gereksinim duymayacak. Bununla beraber, EQ kısaltması, şarj hizmetleri yada ev için enerji depolama şeklinde elektromobilite ile ilgili aksesuarlar ve hizmetler için bir teknoloji markası olarak hayatına devam edecek.
Electric Intelligence

Elektrikli marka EQ, “Electric Intelligence” (IQ) anlamına geliyor. EQC’nin piyasaya sürülmesiyle 2019’dan itibaren elektrikli modellerin adlarına dahil edilmişti. Eski isimlere geçişin tam olarak ne süre gerçekleşeceği hâlâ iç tartışmaların mevzusu. Sadece en olası tarih, yeni MMA platformunun 2024’ün ikinci yarısında tanıtılması.
Elektrikli Mercedes EQG İlk Kez Görüntülendi
Satılık 2. El Otomobil Tutarları ve Modelleri

Bir cevap yazın