Mercedes Elektrikli Ticari Vasıta Üretimi İçin Kolları Sıvadı

Mercedes elektrikli ticari vasıta üretimi için çalışmalara başladı. Bilhassa elektrikli otomobillerde çalışmalarını oldukça arttıran Mercedes-Benz, ticari vasıta alanında de elektrikliye geçiş yapmayı planlıyor. Meydana getirilen planlamalara gore şirket, 2025 senesinde tüm ticari serilerinin elektrikli olacağını deklare etti. Bu açıklamalara gore Mercedes-Benz şu ana kadar gerçekleştirdiği elektrikli vasıta atılımını daha da ileriye taşıyarak devam ettireceğe benziyor. Bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Mercedes Elektrikli Ticari Vasıta Üretiminde Hedef 2025
Mercedes-Benz, son yıllarda elektrikli araçlara geçiş mevzusunda başı çeken firmalardan birisi olmayı başardı. Buna gore şirket, tam elektrikliye geçiş hedeflerini deklare etti ve her geçen gün bu hedefleri daha da geliştiriyor. Bu hedefler doğrultusunda ise Mercedes, ürettiği yeni elektrikli modeller ile pazarda oldukça ilgi görmeyi başarıyor. Bu ilginin peşinden ise şirket, ticari araçlar için de elektrikliye geçişi hızlandırma sonucu aldı. Hali hazırda fosil yakıt tüketimine karşı olan şirket, hafifçe ticari alanında da bunu başarmayı istiyor. Meydana getirilen açıklamalara gore 2025 yılına kadar Mercedes’in tüm hafifçe ticari modelleri elektrikli olacak. Mercedes-Benz’in ürün gamına iştirak etmesi planlanan elektrikli hafifçe ticari modelleri ise şu şekilde;

eSprinter
eCitan and EQT
eVito Açık oturum Van ve eVito Tourer (Yolcu Versiyonları)
EQV

İlk Elektrikli Ticari Modeli 2023 Senesinde Gelecek
Mercedes elektrikli ticari vasıta üretimi mevzusunda ise ilk meyvesini 2023 senesinde vermeyi planlıyor. Buna gore ilk olarak 2023 senesinde Mercedes EVP platformu üstünde inşa edilecek eSprinter modeli tanıtılacak. Bunun peşinden ise şirket, 2025 yılına kadar tüm hafifçe ticari modellerini elektrifikasyon ile buluşturacak. Bu doğrultuda ise firmanın düşündüğü bir öteki şey, tüm modellerinin elektrikli olmasını sağlayacak VAN.EA isminde olan platformunu duyurmak. Yeni gelecek elektrikli araçlar ise bu platformda üretilecek.
Öteki taraftan ise mevcutta bulunan bir oldukça krize karşın Mercedes, Almanya’daki üretimin sürdürülmesini ve Orta/Doğu Avrupa’daki mevcut tesise ek, yeni bir tesis daha yapılmasını planlıyor. Planlanan bu tesis ise haberlere gore Macaristan/Kecskemet’te olacak. Tüm bunların ışığında Mercedes-Benz’in elektrifikasyon ve fosil yakıtların bırakılması alanında kesinlikle öncü şirketlerden bulunduğunu söylemek mümkün. Peki bu mevzuda siz neler düşünüyorsunuz?
 
Satılık Tüm Elektrikli Mercedes Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın