Mercedes Benz EQS ve EQE Modellerini Geri Çağırıyor

Mercedes-Benz EQS ve EQE modellerini geri çağırıyor. Firmanın bu sefer ki geri çağırma sebebi ise çeki demiri problemi. Çeki demiri probleminin sonucunda ortalama 8.000 tane Mercedes EQS ve EQE modelinin geri çağırılacağı söylenmekte. Bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Mercedes-Benz EQS ve EQE Modellerinin Çeki Demiri Uygun Değil
Mercedes-Benz şirketi elektrikli vasıta piyasasında oldukça başarı göstermiş bir konuma ulaştı. Bu başarıda ise firmanın EQS ve EQE modellerinin oranı oldukça büyük. Bu iki elektrikli model de kullanıcılar tarafınca oldukça sevildi ve satış listelerinde başı çekmeye başladılar. Fakat her güzel giden şey de bir mesele çıkması benzer biçimde Mercedes Benz EQS ve EQE modellerinde de bir mesele olduğu ve geri çağırılacakları iddiası ortaya atıldı. İddiaya gore ortalama 8.000 tane EQE ve EQS, çeki demiri problemiyle dünya genelinde geri çağırılacak. İddiaya inanması güç fakat Electrive tarafınca paylaşılan bilgiye gore geri çağırılacak araçların sayısı toplamda 7 bin 810. Çağırılacak ortalama 8 bin aracın 1.746’sı ise esasen hazırda firmanın tesislerinde bulunuyor. Fakat geriye kalan ortalama 6 bin vasıta dünya genelinde geri çağırılabilir. İddia edilen bu geri çağırmanın tam sebebinin ise vida demiri derinliğinin çekme araçları için uygun olmaması olarak açıklandı.

Bu İlk Geri Çağırma Olmayacak
Mercedes Benz EQS için bu ilk geri çağırılma olmayacak. Model, bu geri çağırılmadan ilkin de bir kaç kez değişik hatalardan dolayı geri çağırılmıştı. Umalım ki bu son geri çağırılma olsun. Öteki taraftan ise Auto Motor und Sport mevzu ile ilgili detaylı bir araştırma gerçekleştirmiş oldu. Araştırmaya gore, çekme aletinin dişindeki çekme halkasının lüzumlu vida derinliğine ulaşamayabileceğinden dolayı elektrikli araçların geri çağrıldığı aktarıldı. Ek olarak araştırmada, bu durumun çekiş esnasında sorunlara yol açabileceği ve trafiği tehlikeye atabileceği söylenildi. Fakat gösterilen bilgilerde  bugüne dek bu sorundan dolayı herhangi bir kazanın olup olmadığına yer verilmedi.
 
Satılık Tüm Mercedes-Benz İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın