Mercedes Benz C ve E Serilerinin Etkisinde bırakan Performansları

Mercedes Benz C

Alman marka daima dünya üstündeki en oldukca arzulanan markalardan biri oldu. Sonuçta kaputun üstünde yıldızı görmek daima bir fark yaratır! Peki Mercedes Benz’in en malum iki sedanına yaşam veren motorlar neler?

Tazelene Makyajlı C Serisi

2014 senesinde tanıtılan W205 kasa kodlu C serisi, 2018 senesinde makyajlanarak şuan bildiğimiz hale geldi. Değişimler özetlemek gerekirse 10.2 inçlik standart olarak gelen multimedya ekranın 12.3 inçe çıkarılabilmesi, yarı otonoma müsaade eden ataptif cuise control-şerit takip sistemi ve çarpışma önceleme benzer biçimde güvenlik donanımlarının gelmesi, gümüşi yeni trimlerin iç mekanda kullanılması, dokunmatik yüzeyleri olan yeni tasarımlı direksiyon olarak sıralanabilir. Devletimizde ağırlıklı olarak LED ana farlar ile gelen araçta, opsiyonel olarak ek olarak Multibeam LED farlar da alınabilmekte. Devletimizde C serisi makyajla birlikte çeşitli motor seçenekleri ile satılıyor:

1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motor 156 Ps güç ve 250 Nm tork üretiyor. Motor uzu ömürlülüğü ile dikkat çekiyor.
Yeni gelen 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motor ise EQ Boost denilen fazladan bir elektrik motoruna haiz. Bu ikili toplamda 184 Ps güç ve 280 Nm tork benzer biçimde oldukça etkisi altına alan değerler üretebiliyor.
Dizel cephesinde ise yeni ve iddialı 1.6 litrelik yeni motor 160 Ps güç ve 360 Nm tork üretiyor.

Tüm motorlarda 9 ileri tam otomatik 9G-Tronic şanzıman standart olarak geliyor. Ek olarak 4Matic dört çekiş sistemi de iki yeni motor ile de kombine edilebiliyor. Avantajlı C Serisi fiyat teklifleri almak için aşağıdaki butona basarak talep oluşturabilirsiniz.

Şıklığın Başka Boyutu: E Serisi

2016 senesinde North America Auto Show’da tanıtılan W213 kodlu E Serisi, gerek yeni tasarımı, gerek yeni teknolojileri içinde barındırması ile Alman markanın yarınlarına resmen bir ayna tutmuştu. Otonom sürüş sistemlerinin iyi bir halde harmanlanıp müşteriye sunabilmesinden dolayı da E Serisi oldukça dikkat çekici bir otomobil. 2017 senesinde tanıtılan Driver Pilot isminde otonom sürüş, Active Break Asist ve Adaptive Matrix LED Aydınlatma benzer biçimde teknolojiler aracın ne kadar iddialı bulunduğunu da esasen gözler önüne seriyor. E Serisi vatanımızda:

C Serisinde de kullanılan 1.6 litrelik turbo benzinli 156 Ps güç ve 250 Nm tork üreten birim
2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motor, 300 Ps güç ve 400 Nm tork ile performans isteyenlere gerek cevabı verebiliyor.
Normal olarak işi AMG boyutuna çıkarmak isteyenler 4.0 litrelik 612 Ps güç ve 850 Nm tork üreten E63 AMG’nin kuvvetli motorunu da tercih edeilir.
Dizel cephesinde ise tek seçenek 2.0 litrelik 194 Ps güç ve 400 Nm tork üreten motor.

Tüm motorlarda 9 ileri tam otomatik 9G-Tronic şanzıman standart olarak geliyor. Ek olarak 4Matic dört çekiş sistemi de iki yeni motor ile de kombine edilebiliyor. Avantajlı E Serisi fiyat teklifleri almak için aşağıdaki butona basarak talep oluşturabilirsiniz.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberler ve data verici yazıları en kısa sürede okuyabilmek için Otoboom.com’a Üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın