Mercedes Benz Araçlarını Geri Çağırıyor

Alman otomobil üretici devlerinden olan Mercedes Benz kullanıcılarını düşündü. Üretmiş olduğu modellerde sorun bulunduğunu fark eden Mercedes Benz araçlarını geri çağırıyor.
Mercedes Benz 300 Bin Aracı Geri Çağırdı

Kimi zaman otomobillerde üretim kaynaklı beklenmedik problemler meydana gelebilmektedir. Bu durumlarda ise üreticilerin araçlarını geri çağırmaları gerekiyor.
Şimdi de dünyada ve devletimizde en sevilen otomobil üreticilerinden birisi olan Mercedes-Benz, yeni bir izahat yaparak bazı modellerinin fren güçlendiricilerinde bazı problemler olabileceğini söylemiş oldu. Bunun üstüne ortalama 300 bin aracını geri çağırdı. Probleminin 2006 ila 2012 yılları aralığında üretilen ve satışa sunulan ML, GL ve R-Sınıfı araçları kapsadığını deklare etti. Netice olarak Mercedes-Benz, fren bileşenin belli bir süre suya maruz kalmasıyla birlikte hasar görmüş olabileceğini söylemiş oldu.
İyi Haber Bu Vakadan Zarar Gören Olmadı
Fren güçlendiricisinde meydana gelen vakum kaçağı sebebi ile bahsi geçen araçların frenlerinin normalden fazlaca daha çok kuvvet sarf etmesi gerekiyor. Böylece durma mesafesinin daha da artacağı ifade ediliyor. Sorundan kaynaklı oluşabilecek en fena senaryoda ise fazla fren kullanımında hidroforda hasar oluşabileceği belirtiliyor. Bu durumda, aracınızın frenlerinin tamamen dönem dışı kalacağı anlamını taşıyor.
Hemen hemen söz mevzusu problem kaynaklı herhangi bir kazanın ya da yaralanmanın meydana gelmediği ifade ediliyor. Bununla beraber Mercedes-Benz, kullanıcılara sorundan etkilenme ihtimali olan araçları kullanmamalarını söylüyor. Ilk olarak lastik fren servosunun çıkarılması, fren muhafazasının denetim edilmesi gerekiyor. Gerekirse parçaların değiştirilmesine yönelik önerilerde bulunuyor. Üstelik vasıta sahiplerine parasız çekici hizmeti sunuyor. Bununla birlikte otomobil devi Mercedes-Benz, lüzumlu onarımın derhal yapılmaması halinde ise müşterilere alternatif ulaşım aracı sağlanacağını belirtiyor.
Aracınızın Çağrılıp Çağrılmadığı {Nasıl} Öğrenilir?

Peki ya siz aracınızın bu sorundan etkilenip etkilenmediğini {nasıl} öğrenebilirsiniz? Aslen bu probleminin cevabı oldukça basittir. Aracınızın geri çağrılma kapsamı içinde olup olmadığını öğrenmek için yapmanız ihtiyaç duyulan tek bir şey var. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Derneği’nin internet sayfasına giderek 17 haneli vasıta kimlik numaranızı (VIN) tuşlamak. Bunu yapmanız halinde SUV’niz bu geri çağırmanın yada başka herhangi bir geri çağırmanın parçası olup olmadığını kolay bir halde öğrenebilirsiniz.
Sıfır KM Mercedes Benz Tutarları

Bir cevap yazın