Mercedes AMG ve Meşhur Sanatçı William Ortaklığı ile Yeni Bir Vasıta Tasarlandı

Mercedes AMG ve Meşhur Sanatçı William bir ortaklık imzaladı. Bu sayede müzisyen William, elektrikli otomobil mevzusunda Mercedes’in yeni yüzü oldu. Mercedes’in yeni hibrit aracı William üstünden tanıtılacak. Bu iş birliğinin lansmanı esnasında ortaklaşa oluşturulan konsept, modelin hibrit bir AMG GT 4 Door Coupe olduğu ortaya çıkarttı. Mercedes markasının tanınmış bir sanatçıyla ortaklık imzalaması herkesi heyecanlandırdı. O şekilde ki aracın seri üretime geçip geçmeyeceğini merak ediyor.
Sanatçının söylediğine nazaran tasarlanan vasıta, performansı görüldükten sonrasında açık arttırmayla satışa sunulabilir. AMG GT 4 Door Coupe’nin temelleri üstüne tasarlanan bu vasıta birden fazla aracın birleşimi şeklinde gözüküyor. Araca Mercedes AMG ve meşhur sanatçı William “Flip” adını vermişler.
 Konsept Vasıta “Flip” Hakkında 

Şimdiye kadar bu aracın görüntüsü basına sızdırılmıyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde paylaşılan fotoğraflar ve videolar ile aracın görüntüsü tamamen ortaya çıktı. Modele göz gezdirdiğimizde uzun bir kaputa haiz bulunduğunu görüyoruz. Ek olarak yalnızca iki kapılı olarak tasarlanmış bir modeldir. Mercedes markasının uzun süreden beri üretmediği tarzda bir vasıta tasarlanmış. Aracın motor kısmında bir değişim bulunmuyor. Son olarak eskisinde olduğu şeklinde 8 silindirli motor bloğu ile beraber 630 HP güç üretebiliyor.
Konsept Aracın Tasarımı

Mercedes AMG ve meşhur sanatçı William’ın ortaya koyduğu konsept vasıta tasarımıyla herkesi büyülüyor. Ek olarak aracın ön kısmına baktığımızda yuvarlak siyah tasarımlı LED farları ve büyük ızgarası ilk göze çarpan detaylar içinde bulunuyor. Aracın farları bu tasarım ile geçmişten gelen bir otomobil hissiyatı yaşatıyor.
“Flip” adlı aracın yan kısmına baktığımızda kapılarının düzgüsel araçların aksine ters yönde açıldığı gözümüze çarpıyor. Bu kapılar aracın ön kısmından neredeyse arka kısmına kadar uzanıyor. Aynı şekilde camları da ön kısımdan arka kısma kadar birleşik bir şekilde gidiyor. Jantları ise gene fazlaca değişik bir tasarımla bizleri karşılıyor. Neredeyse tamamen kapalı bir tasarıma haiz olan jantlar ek olarak beyaz bir renk ile geliyor. Kapının ön kısmındaki sakallar ise araca fazlaca değişik bir hava katıyor ve daha heybetli gözükmesini sağlıyor.
Sıfır KM Mercedes Modelleri

Bir cevap yazın