Mercedes-AMG One Nürburgring Rekorunu Kırdı!

Mercedes-AMG One, Nürburgring Nordschleife’de yeni rekorun sahibi oldu. Yeni rekorun sahibi olan model, 20.8 kilometrelik parkuru 6 dakika 35.183 saniyede turladı. AMG One modelinden ilkin ise bu rekorun sahibi 6 dakika 43.0 saniye ile Manthey Racing yükseltmelerini alan bir Porsche 911 GT2 RS idi. Fakat tarihler 28 Ekim 2022’yi gösterdiğinde mekanın sahibi değişti. Ek olarak AMG One modeli bu rekoru nemli bir pistte kırdı. Hatta bu sebepten bazı aksaklıklar da yaşandı. Hava şartları fena olduğundan dolayı tecrübe etme için bekleme sonucu alındı. Hava durumu düzeldiğinde ise Mercedes’in pisti kullanmak için bir tek 1 saat süresi kalmıştı. Fakat AMG One, bu dar zamana ve aksiliklere karşın rekoru kırarak yeni kral olmayı başardı. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Mercedes-AMG One, Rekoru İki Kere Kırdı
Evet başlıkta bir yanlışlık yok. Mercedes-AMG One modeli rekoru tam olarak iki kere kırdı. Modelin sürücü koltuğunda bulunan Maro Engel, pistte kalan süre dolmadan ilkin Porsche’nin haiz olduğu rekoru kırdı. Bunun peşinden ise pist koşulları birazcık daha iyileşti ve sürücü bir tur daha tecrübe etmek istedi. Bu son turda ise Mercedes-AMG One modeli, azca ilkin kırmış olduğu rekoru daha da iyileştirerek meydana getirilen en iyi son iki derecenin sahibi oldu. Bu tecrübe etme ile ilgili ise modelin sürücüsü Maro Engel, “Bu pist koşullarıyla bu şekilde bir tur zamanı yapabileceğimizi beklemiyordum. Pistin bazı mühim bölgeleri hemen hemen tamamen kuru değildi, bu da durumu zorlaştırdı. Bu, kesinlikle hususi bir mücadeleydi.” açıklamasını yapmış oldu. Ek olarak eklemek isteriz ki rekorun kırılmasının peşinden Mercedes, AMG One modelinin üretime uygun bulunduğunu doğrulamak için bir notere de başvurdu.

Formula-One modelinden türetilen Mercedes-AMG One modeli 1.6 litrelik bir V6. Ek olarak model dört tane elektrikli motora ve tam 1.063 beygir gücüne haiz durumda. Yeni kral, 0’dan 100’e 2.9 saniyede ulaşabiliyor ve 352 km/sa maksimum hıza haiz.
 
Satılık Tüm Mercedes Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın