McLaren Elektrikli Bir SUV Üstünde Çalışıyor

SUV otomobil modellerine olan ilgi günden düne artıyor. McLaren da SUV modellere olan ilginin artışa geçmiş olduğu bir dönemde bu model üstüne emekler hayata geçirmeye başladı. Markanın CEO’su Michael Leiters, röportajı esnasında ailelerin beklentilerini karşılayacak yönde bir otomobil üstünde çalıştıklarının haberini verdi. Yeni model SUV araçlarının içten yanmalı araçlar yerine tamamen elektrikli bir model olacağını da beyan etti. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğin detaylarını beraber inceleyelim.
McLaren Elektrikli SUV Üretimi İçin Çalışmalara Başladı
Şu anda batarya teknolojilerinde yaşanmış olan problemler sebebiyle tamamen elektrikli bir aracın yapımının planlanması noktasında sıkıntılar yaşanmakta. Şirket, aileler için SUV bir model tasarladıklarını söyledi. Yeni CEO, ağırlık sebebiyle süper otomobiller için tamamen elektrikli bir tasarım yapmak istemediklerini de beyan etti. Ek olarak SUV modellerde yazılımın önemini altını çizdi. Tamamen elektrikli araçlarda bu mevzuya daha çok dikkat edilmesi icap ettiğini de söylemiş oldu.

CEO Leiters, Ferrari Purosangue ve Porsche Cayenne şeklinde vasıta projelerinde etken olarak rol aldı. Bu şekilde bir durum McLaren için oldukça mühim bir fırsat olarak gözüküyor. SUV vasıta tasarımında şirket adına tecrübeli birinin vazife alması gelecek süreçteki yeniliklere oldukça destek olacak. McLaren’dan gelmesi kabul edilen SUV otomobil hamlesi firmanın mali anlamdaki başarısını artıracaktır. SUV üretimi icra eden otomobil üreticilerine baktığımızda finansal anlamda başarı ivmesi yakaladıklarını kolaylıkla görebiliriz.

SUV otomobillere olan talebin giderek artmasıyla ilgili olarak; araçların geniş iç mekan tasarımlarının ve yerden yüksek oluşlarının bilhassa dikkat çekmesiyle ilgili olduğu düşünülüyor. Bu yönden bakıldığında kullanıcılar tarafınca SUV araçların daha çok tercih edildiğini görmekteyiz. SUV vasıta üretimine yatırımda bulunmayan otomobil üreticileri kullananların taleplerinin SUV araçlardan yana bulunduğunu fark ettiler. Böylece yatırımları SUV otomobil üreterek değerlendirecekler.
Son olarak, şirket daha çok kazanç elde etmeyi istiyor. Böylelikle kullanıcı odaklı üretimler yapmak amacıyla SUV modeli vasıta tasarımı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda gelecek olan yeni otomobili merakla bekliyoruz.
Sizler McLaren SUV modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bununla beraber yorum kısmında da fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
İkinci El Otomobil İlanları
 

Bir cevap yazın