Mazot Filtresi Kaç km Değişmiş olur ?

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Dizel motora haiz araçlarda bulunan mazot filtresi yakıtı süzen mühim bir parçadır. Yakıt süzüldükten sonrasında enjektörlere ve motora iletilir. Bu sayede aracın motoru ve yakıt filtreleri korunur. Mazot filtresi değişimi hangi çoğunlukla olur diye merak ediyorsanız derhal altta sizler için lüzumlu açıklamayı yapalım.Mazot Filtresi Ne Vakit Değişmiş olur?Dizel yakıt filtresi vasıta üreticileri tarafınca 25.000 – 30.000 km içinde değişimini tavsiye ederler. Çoğu zaman her vasıta yağ değişiminde mazot filtresinin de değişimi yapılmalıdır. Devletimizde birçok dizel vasıta çoğu zaman 10 – 15 bin km içinde mazot filtresi değişimi yapmaktadır. Genel yağ ve filtre bakımlarında mazot filtresi de değiştirilerek motor ömrünün uzatılması oldukça mühim bir mevzudur.
Mazot filtresi alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan kurallardan birisi ise orijinal almanız olacaktır. Yan endüstri mazot filtresi kısa sürede bozulabilmekte ve bununla beraber ciddi harcamalar açabilmektedir. Yakıt süzen mühim bir parça olduğundan dolayı en küçük bir arızada enjektör harcaması da çıkabilmektedir.Mazot Filtresi Yakıtı Etkisinde bırakır Mi?Mazot filtresi değişimi yakıtı oldukca büyük oranda etkisinde bırakır. Zamanında değişmeyen mazot filtresi enjektörleri yorar ve aracın çekişten düşmesini sağlar. Bunun için zamanında mazot filtresi değişimi yapılmalıdır. Kirlenmiş mazot filtresi sonucunda değişiklik yapıldığında ciddi bir çekiş farkı ve yakıt düşüklüğü gözlemlenmiştir.
Mazot Filtresi Değişimi FiyatıMazot filtresi değişimi fiyatı averaj olarak standart otomobillerde 100- 130 TL arası tutmaktadır. Yetkili servis ve hususi servislerde fiyat farkı oldukca olmamak suretiyle %20 oranında değişebilmektedir.Mevzu başlıkları ( Mevzuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )
Mazot Filtresi Ne Vakit Değişmiş olur?Mazot Filtresi Yakıtı Etkisinde bırakır Mi?Mazot Filtresi Değişimi Fiyatı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir