Maserati Yeni GranTurismo’nun Dış Tasarımı Gösterildi

Maserati Yeni GranTurismo fazlasıyla sportif gözüküyor.
Bu ayın başlangıcında İtalyan üretici tamamen elektrikli GranTurismo Folgore modelinin tasarımı hakkında bilgileri paylaştı. Bununla birlikte şirket içten yanmalı versiyona ilişkin görüntüleri de yayınladı. Sizler için hazırladığımızın içeriğimizin detaylarını beraber inceleyelim.

İşte Maserati Yeni GranTurismo Hakkında Detaylar
Aracın genel olarak tasarımına baktığımızda öbürlerinden fazlaca değişik olmadığını görebiliriz. Araçta klasik Maserati çizgilerini yansıtan bir görünüm var. Bununla birlikte MC20’de kullanılan Nettuno V6 motorunun kullanılacağını bilmekteyiz. Bu gelişme ise bizlere ileride GranCabrio Convertible modelinin karşımıza çıkacağını göstermekte. Aracın motoruna ilişkin bilgiler mevcut olsa da teknik bilgilerle ilgili hemen hemen bir haber bulunmamakta.

MC20’de 611 beygir güç ve 729 Nm tork üretimi sağlanmakta. Motor oldukça kuvvetli bir konumda. Grecale’de ise 514 beygir güç üretmekte. Böylelikle tasarlanan yeni modelde iki aracın ortasında bir değerde motor gücünün konumlanacağını söyleyebiliriz. İtalyan üretici, tanıtım tarihiyle ilgili net bir data paylaşmasa da 2022 yılı içinde tanıtımı olacağını düşünüyoruz. 2023 senesinde ise piyasaya sürülmesi planlanan vasıta için elektrikli versiyonu ile şirket çevrecilik anlamında mühim bir adım atmış olacak. Gelecek dönemlerde yeni tanıtılması planlanan EV’lerle beraber şirket tamamen elektrikli otomobil üreten markalardan biri olacak.
Birçok markanın artık elektrikli otomobil üretme mevzusundaki hassasiyetini biliyoruz. Otomobil üreticileri elektrikli otomobil üretmeye ve üretilen otomobil modellerini çeşitlendirmeye ehemmiyet göstermekteler. Piyasada artık tamamen elektrikli otomobil rekabeti yaşanmakta. Durum böyleyken bir çok otomobil üreticisi de üretim planlarını bu amaç üstüne kurmaktalar. Ara sıra üretim planlarında ya da üretilen araçların tanıtım aşamalarında aksilikler yaşansa da gelecekte otomotiv sektörünün elektrikli otomobiller yönünden ivme kazanacağını açıkça ortada.
İtalyan üreticide vasıta tasarımlarına fazlasıyla ehemmiyet göstermekte. Bundan dolayı GranTurismo modelinde oldukça kuvvetli bir tasarım hakim. Sportif model meraklıları tarafınca ilgiyle karşılanması planlanıyor. Bununla birlikte başarıya ulaşmış tasarımının kuvvetli teknik özelliklerle birleşmesi de hedeflenmekte. Bu sayede özenli bir çalışmanın peşinden 2022 yılı içinde aracın tanıtımı gerçekleşecektir.
Sizler Maserati Yeni GranTurismo modelinin tasarımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ek olarak yorum kısmında da fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
TRİNK SAT
Arabam Kaç Para

Bir cevap yazın