Maserati MC20 GT2 Versiyonu

Maserati MC20 GT2 versiyonu sahalara geri dönüyor. Maserati, MC12 ile 2004 ve 2010 yılları aralığında GT2 Şampiyonasında efsanevi işler yapmış oldu. Şimdi de şirket, MC12’nin halefi olan MC20’nin GT2 versiyonu ile pistlere geri dönüyor. Maserati MC20 GT2, 2023 yılındaki Fanatec GT2 Avrupa Serisi Şampiyonası’nda yer alacak.
Maserati MC20 GT2 Özellikleri İle Göz Korkutuyor
Vasıta, MC20’nin atası MC12’nin 2005,06 ve 08’de yengi almış olduğu 24 Hours of Spa’da tanıtıldı. 2023’te Fanatec GT2 Avrupa Serisi Şampiyonası’nda piyasaya çıkacak Maserati MC20 GT2, teknik olarak üst seviyede. Modelde, yeni Maserati Twin Combustion (MTC) teknolojisine haiz MC20’nin Nettuno 3 litrelik çift turbo V6 motorunun yarış ayarlı bir versiyonu bulunmakta. Ek olarak sanal direksiyon eksenine haiz yarı otomatik çift salıncaklı süspansiyon ve karbon fiber monokok mevcut. Öteki taraftan ise modelde, altı noktalı bir yarış güvenlik kemeri, karbon fiber direksiyon simidi, vasıta içi kamera, klima, ayarlanabilir yarış ABS’si, lastik basıncı ekranı benzer biçimde extra özellikler de bulunmakta.

Pistte ve Yolda Tutkumuzla Hareket Ediyoruz
Maserati CEO’su Davide Grasso mevzuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmuş oldu. Grasso ”Hem yolda hem de pistte tutkumuzla hareket ediyoruz. Motor sporlarında dünya genelinde mükemmellik mevzusunda uzun bir geçmişe sahibiz. Ek olarak muhteşem MC20 ile yarışmaktan son aşama gururluyuz. Yarış devamlı Maserati’nin naturel yaşam alanı olmuştur. Şimdi de hem Fanatec GT2 Avrupa Serisi Şampiyonasında hem de Formula E Şampiyonasında bu marka geleceği inşa etmek için köklerinden yeni bir başlangıç ​​yapıyor.” dedi.
Öteki taraftan ise STELLANTIS Motorsport Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Marc Finot da mevzuyla ilgili izahat yapmış oldu. Finot, ”Maserati Corse, MC20 GT2 ve Formula E yapınak programı ile yol araçlarımız arasındaki bağlantıyı getiriyor. Bu yeni adım, Maserati’nin Motorsport’taki mirasını ve meşruiyetini tamamlıyor. MC20 mükemmel bir yol otomobilidir. Ek olarak tutkulu müşterilerimizin onunla yarışmaktan keyif alacağı için mutluyuz” dedi.
Tüm Satılık Maserati İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın